Dnes sa dá zarobiť už takmer na akejkoľvek hlúposti. Hoci sa ľudia sťažujú že zarábajú málo peňazí, je obdivuhodné, za čo všetko dokážu minúť svoje ťažko (?) zarobené peniaze. 

Marc Köhlbrugge je vývojár a podnikateľ, ktorý stojí za viacerými zaujímavými nápadmi. Jeho spoločnosť uvádza na trh viacero experimentálnych projektov, aby získala nejaké peniaze navyše. Približne pred tromi rokmi bola spustená stránka highscore.money, ktorej princíp je veľmi jednoduchý.

Čím väčšiu čiastku ľudia zaplatia, tým sú v rebríčku vyššie, pričom môžu odkazovať na rôzne webové lokality. Týmto spôsobom sa podarilo vyzbierať 2579 dolárov (2273 €), ktoré zakladateľovi poslúžili na zaplatenie dovolenky v Ázii. Portál Motherboard poukázal aj na ďalší zaujímavý produkt, kde ľudia platia za to, aby mohli niečo napísať.

Čo znak to cent

Stránka sa nazýva expensive.chat a slúžiť má ako sociálny experiment. Cieľom je zistiť, ako sa budú ľudia správať a ako budú komunikovať v prípade, ak ich každý znak bude niečo stáť. V prvom rade však má ísť o spôsob, ako veľmi ľahko zarobiť peniaze, čím sa netají ani zakladateľ. Rovnako ako v minulosti, aj tentokrát peniaze poslúžia na zaplatenie nejakého zaujímavého výletu. V čase písania článku bola vyzbieraná suma na úrovni 274,72 dolárov (242,17 €).

Ako však môžeš vidieť, väčšina správ je v duchu reklamy a odkazovania na iné stránky. Cieľom Marka Köhlbrugge je spraviť z tejto stránky životaschopnú firmu, ktorá mu bude zarábať peniaze. Uvažuje o tom, že by sa tam mohli ľudia rozprávať s rôznymi celebritami (10 dolárov za správu), pričom výťažok by putoval na charitu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom