Populárna aplikácia na sledovanie počasia hlavne u používateľov iOS mieri na operačný systém Wear OS určený pre hodinky. Spustenie tejto aplikácie však má hneď niekoľko zádrhelov.

Zatiaľ čo aplikácia Dark Sky pre Apple Watch bola dostupná hneď s mobilnou aplikáciou, majitelia Androidov museli čakať približne dva roky, kým sa dočkali verzie pre svoje smart hodinky. No ani tak nemajú príliš veľký dôvod na oslavu, pretože aplikácia pre Wear OS bude len súčasťou prémiového balíka mobilnej aplikácie. Ten ťa vyjde ročne na tri doláre, no bez neho by si v aplikácii nemohol využívať ani väčšinu dôležitých funkcií, ako sú napríklad notifikácie či hodinová predpoveď.

Ďalším problémom je, že smart hodiniek s Wear OS nie je až toľko, ako Apple Watch. Práve aplikácie, ako je napríklad Dark Sky spočiatku chýbali a kto by už chcel smart zariadenie, na ktoré existuje len malé množstvo aplikácií a ešte manej takých, ktoré naozaj stoja za to. Preto vypustenie aplikácie pre Wear OS považujeme skôr za povinnosť než za nejaké vypočutie prosieb používateľov. Avšak v každom prípade tento šikovný meteorologický počin rozhodne posunie Wear OS správnym smerom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom