Internetová televízia Kuki, ktorá už dlhšie pôsobí v Česku, od dnes vstupuje na náš trh. Televízia nevyžaduje viazanosť na dlhé obdobie, ponúka možnosť výberu programov a k jej naladeniu je nevyhnutné len pripojenie k internetu. 

Internetová televízia Kuki ponúka na výber celkovo 134 programov. Ich dostupnosť závisí od ceny, ale vo všeobecnosti ponúka služba zákazníkom dva základné balíčky. V najlacnejšej verzii služby, s názvom Kuki malá, je k dispozícii 15 pevne daných kanálov a 15 si je možné namiešať podľa vlastného výberu (z 38 kanálov). Dostupné sú športové, dokumentárne aj filmové kanály. Celkovo tak je v tomto balíčku možné sledovať 30 programov z 53 (na obrázku nižšie), a to pri cene 8,90 € mesačne.

Druhý balíček s názvom Kuki veľká, ponúka celkovo možnosť sledovať 60 kanálov, z toho 30 je pevne daných a druhú polovicu si opäť vyberá zákazník. Tentoraz je už možné vyberať zo všetkých zvyšných 104 kanálov. Balíček stojí 16,90 € mesačne. Zoznam všetkých kanálov je možné nájsť na stránke televízie.

Kuki umožňuje aj vyskúšať si službu počas 14 dní zadarmo na mobilnom zariadení. Po zakúpení jedného z balíkov je možné sledovať televíziu na 1 fixnom zariadení (televízia/set-top-box) a na 5 mobilných (mobil, tablet alebo počítač). K dispozícii je aj archív počas 48 hodín a pri vybraných program po celý týždeň.

K základným balíčkom je možné dokúpiť si ďalšie služby:
1. Nahrávanie s kapacitou 50 až 100 hodín

V základe ponúka služba priestor pre 10 hodín nahrávaných programov po dobu uloženia 7 dní. Za 2 € mesačne je možné kapacitu zvýšiť o ďalších 50 hodín, alebo za 3,90 € o 100 hodín. Nahrané programy je v takom prípade možné ukladať až na 3 mesiace.

2. Naviac HBO balíček, Naviac Cinemax, Naviac seriály

Rozšírenie o programy HBO HD, HBO 2 HD, HBO 3 HD a videotéku HBO Go stojí 10 € mesačne. Ďalší balíček s kanálmi Cinemax HD a Cinemax 2 HD vyjde na 2 € mesačne. K dispozícii je ešte možnosť predplatiť si balík Naviac seriály za 2,50 €, s knižnicou nahraných seriálov a filmov, roztriedených podľa sérií aj častí.

3. Naviac telka – zvýšene počtu povolených fixných zariadení o 1

Za 3,40 € mesačne je možné pridať možnosť sledovania televízie na jednom fixnom zariadení naviac. To znamená na smart televízore alebo cez set-top-box.

4. Naviac kanál, Naviac 5

Za 1,50 € je možné pridať jeden kanál navyše z voliteľných programov. Rozšírenie balíka o 5 kanálov vyjde na 5,90 € mesačne. V oboch prípadoch je možné každý mesiac zmeniť vybraný program.

Odpovede na ďalšie otázky ohľadom novej internetovej televízie na Slovensku:
Aké sú obmedzenia zmeny zariadení, na ktorých chcem Kuki sledovať?

Žiadne obmedzenia tu nie sú. Nové zariadenia môžete registrovať ako len potrebujete. Je ale potrebné dodržať limit 1 fixného a 5 mobilných zariadení na jednu zmluvu.

Kde sa dá takáto zmena zariadení urobiť?

Cez web po prihlásení sa do Kuki konta alebo priamo v aplikáciách.

Môžem si zvoliť inú kombináciu fixných a mobilných zariadení?

V rámci štandardnej služby je nutné dodržať pridelenie daného počtu registrovaných zariadení podľa typu. Nie je teda možné registrovať 5 fixných zariadení a 1 mobilné prípadne iné kombinácie presahujúce štandardnú ponuku. Systém rozpozná, že dané zariadenie je fixné, hoci by šlo o Smart TV (TV Samsung od roku výrobu 2014, s operačným systémom Tizen) alebo TV s Android OS.
Existuje výnimka. K svojmu kontu môžete zaregistrovať ešte dve ďalšie fixné zariadenia a to kúpou balíčka Naviac telka za 3,40 EUR na jedno fixné zariadenie. Balíček Naviac telka platí aj pre ďalší set-top-box.

Čo keď nemám Smart TV?

Vtedy sa dá použiť set-top-box. Služba Kuki umožňuje jeho zakúpenie za 69 EUR. Ide o model ARRIS VIP1113 s diaľkovým ovládačom. Je to nielen spoľahlivý set-top-box ale aj mimoriadne úsporný. V prevádzke má typickú spotrebu iba 4,7 W. V režime stand-by zanedbateľných 0,32 W.

Budú nové TV kanály pribúdať?

Áno, na ponuke stále pracujeme a rozširujeme ju. Reagujeme na sledovanosť jednotlivých kanálov. Zaraďovanie nových atraktívnych kanálov je v prípade Kuki samozrejmosťou , ktorú zákazníkom prinášame.

V akej kvalite sú jednotlivé kanály?

Preferujeme HD kvalitu pred SD. V ponuke máme oba typy, ak ale používateľom ponúkneme HD kanál, nevytvárame duplicitu a daný SD kanál z ponuky vypúšťame. Aj preto je číslo 134 programov skutočné a nie „obohatené“ o duplicitné verzie toho istého kanálu.

Ako je to s ponukou 4K?

Momentálne testujeme a ponúkame na vybraných zariadeniach sledovanie jedného 4K kanála. Ide o NASA TV UHD v anglickom jazyku.

Môžem sledovať TV aj na mobilnom pripojení?

Áno, samozrejme. Pridali sme ale ochranu a tak si môžete nastaviť sledovanie Kuki iba pri pripojení na Wi-Fi a neminuli si tak voľné dáta u svojho operátora.

Dajú sa filmy alebo seriály uložiť off-line?

Túto funkcionalitu Kuki zatiaľ neumožňuje.

Môžem sledovať Kuki aj v zahraničí?

Áno, samozrejme Kuki sa dá sledovať aj keď budete kdekoľvek v rámci EÚ.

Kuki má pôvod v Českej republike. Ako je to s lokalizáciou?

V súčasnosti je do slovenského jazyka preložená Kuki v set-top-boxoch a aplikáciách pre Smart TV. V ostatných aplikáciách je k dispozícii česká a anglická lokalizácia, slovenská je v procese prípravy. V prípade titulkov, slovenské budú postupne k jednotlivým filmom pribúdať.

Keď zruším predplatené obdobie a neskôr v budúcnosti ho zase obnovím, budem mat všetky dáta uložené, napríklad aj naplánované filmy na nahratie?

Túto funkcionalitu pripravujeme v najbližšom čase.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP