Netflix je miestom, kde môžeš natrafiť na mnohé úspešné tituly, medzi ktorými často nájdeš aj originálne dokumenty z vlastnej produkcie. Najnovší dokumentárny seriál od Netflixu vychádza v koprodukcii s ESPN a približuje nám život najslávnejšieho basketbalistu všetkých čias. Prvé dve časti sú online a podľa hodnotení portálu IMDb ide o masívny úspech.

Seriál bude pozostávať z desiatich častí, ktoré budú dopodrobna mapovať kariéru Michaela Jordana v rokoch jeho najväčšej slávy. Miniseriál The Last Dance sa teda zameria na roky 1997 a 1998, kedy MJ kraľoval basketbalu vo farbách Chicago Bulls poslednýkrát. Ako spomíname v úvode, seriál bol vyprodukovaný za pomoci Netflixu pod drobnohľadom americkej káblovej televízie ESPN.

Seriál bude vychádzať na streamovacej službe postupne, kedy sa každú nedeľu dočkáme novej časti. Prvá dvojica epizód je vonku už od včera, no a diváci si časozberný formát najlepších rokov kariéry svetového športovca nevedia vynachváliť.

Úvodné časti seriálu, ktorý ukazuje verejnosti doteraz nezverejnené zábery z rozhovorov a súkromného archívu zabezpečili titulu hodnote na najväčšej filmovej databáze IMDb 9,7/10.

Ako ďalšie veľké novinky na tejto službe, aj The Last Dance v našich končinách už od začiatku disponuje českými titulkami. Zaujímavosťou seriálu taktiež je, že autori ho dokázali vydať ešte skôr, ako si prvotne naplánovali.

Dôvodom urýchleného vydania už teraz je koronavírusová pandémia, ktorá donútila filmárov v čase, kedy sa rušia aj športové udalosti, presunúť premiéru seriálu z pôvodného júna tohto roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú