Ayrton Senna, jeden z najúspešnejších pretekárov F1, pod hlavičkou Netflixu dostane dokumentárnu minisériu, informuje Manofmany. Fanúšikovia sa môžu tešiť na bezprecedentný náhľad nielen do profesionálneho, ale tiež súkromného života závodnej legendy.

Informácie o chystanej dokumentárnej novinke už sú síce známe od minulého mesiaca, až teraz sme sa však dozvedeli prvé konkrétne detaily. Pripravovaný seriál bude pozostávať z ôsmych dielov a v rámci streamovacej služby by mal byť sprístupnený v priebehu roku 2022.

Čakať sa v tomto prípade pravdepodobne oplatí, Netflix totiž sľubuje mimoriadne osobný seriálový zážitok, v ktorom divák dostane šancu nahliadnuť do života legendárneho pretekára a dozvedieť sa viac o jeho súkromí prostredníctvom rozhovorov s rodinnými členmi a blízkymi priateľmi.

Yahoo Sports

Sestra zosnulého trojnásobného šampióna F1 pripravovanú minisériu a spoluprácu s Netflixom označila ako bezprecedentnú s odôvodnením, že aj napriek obrovskej popularite brazílskeho pretekára stále zostáva množstvo nerozpovedaných príbehov, ktoré o ňom vie len úzka skupina ľudí.

Netflix sa však nebude sústrediť len na Sennove súkromie, ale tiež najslávnejšie momenty jeho kariéry a detailne priblíži aj zúfalstvo fanúšikov, ktoré spôsobilo jeho tragické úmrtie v roku 1994. Zároveň sa zameria aj na začiatky pretekára v sérii F1600 a jeho vzťahy s kolegami na trati.

Ďalší excelentný dokument?

Netflix nie je na poli F1 žiadnym nováčikom. Streamovací gigant sa môže pochváliť excelentným dokumentom Formula 1: Drive to Survive, ktorý sa vo februári tohto roka dočkal druhej série a podľa mnohých fanúšikov patrí k tomu najlepšiemu, čo Netflix kedy natočil.

Yahoo

Dokumentárna tvorba Netflixu sa v poslednom čase všeobecne teší nielen veľkej popularite, ale tiež pozitívnym diváckym hodnoteniam. Za zmienku stojí napríklad športový dokument o Michaelovi Jordanovi, The Last Dance, ktorý okamžite po premiére vyvolal celosvetový ošiaľ.

Príbeh Ayrtona Sennu bol rozpovedaný už v životopisnej snímke Senna z roku 2010, ktorá sa dodnes radí medzi najlepšie hodnotené športové filmy v histórii. Pokiaľ sa Netflix svojou plánovanou novinkou ku kvalitám zmieneného dokumentu čo i len priblíži, máme sa na čo tešiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom