Čínske elektromobily sa na európskom trhu začínajú pomerne dobre adaptovať. Okrem známych značiek k nám ale začínajú prúdiť aj menej známe, no zároveň veľmi luxusné kúsky, medzi ktoré patrí aj Hongqi E-HS9. Ako uvádza portál InsideEVs, automobilka začne svoje luxusné SUV predávať v Nórsku už koncom tohto roka.

Hongqi E-HS9 je skutočne majestátne SUV, ktoré svojim vzhľadom náramne pripomína luxusný Cadillac či dokonca Rolls-Royce. Mohutná predná sa pri elektromobiloch až tak často nevidí.

Hongqi

Batériové autá totiž dbajú na dobrú aerodynamiku, kdežto predná maska Hongqi E-HS9 je prakticky „kolmá stena“. Dizajn je ale v tomto prípade nad efektivitou a čínsky elektromobil s luxusným dizajnom má aj luxusnú cenovku, ktorá začína na sume takmer 63 000 €.

Obrovský vnútorný priestor a prémiové spracovanie

Nie všetko čo je z Číny musí byť automaticky nekvalitné a lacné. Spomeňme si na čínske smartfóny, ktoré spočiatku konkurovali popredným výrobcom najmä cenou, no vďaka svojej zvyšujúcej sa kvalite dnes stojí také Xiaomi či Huawei viac, ako niektoré Samsungy či iPhony.

Podobne je to aj pri čínskych autách. Aj v Číne dokážu vyrobiť prémiovo spracovaný elektromobil, no jeho cena pochopiteľne nebude najnižšia. V prípade Hongqi E-HS9 predávanom v Nórsku si môžu zákazníci vybrať z dvoch konfigurácií batérií – 84 kWh a 99 kWh.

Tá menšia poskytne dojazd na 396 km, väčšia až na 465 km podľa normy WLTP. Rýchlosť ich nabíjania nie je nijak oslnivá, obe verzie sa dokážu nabíjať výkonom maximálne 110 kW na DC nabíjačkách.

Čo sa týka výbavy, k dispozícii sú až tri rôzne konfigurácie – Comfort, Premium a Exclusive. Verzia komfort disponuje pohonom všetkých štyroch kolies a výkonom 429 koní, vyššie stupne výbavy majú k dispozícii aj konfiguráciu s výkonom 543 koní, samozrejme v tomto prípade bude elektromobil osadený väčšou z dvojice batérií.

Hongqi

Robustné SUV je k dispozícii aj v 7-miestnej konfigurácii. Cena základného modelu začína na 63 000 € a za najlepšie vybavený kúsok si zákazníci zaplatia takmer 80 000 €. Prvé dodávky záujemcom v Nórsku sa očakávajú už v decembri tohto roka.

Automobilka už má údajne viac ako 500 rezervácii na toto luxusné elektrické SUV. Ako informuje automobilka v tlačovej správe, do budúcna chce na európsky trh priniesť aj menšie a lacnejšie modely SUV, ktoré by sa okrem Nórska mali dostať aj na ďalšie trhy v Európe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú