banner-redmi-note-3-proMWC 2016 v Barcelone je už vo svojom druhom dni. Včerajšie nadšenie a prekvapenie ohľadom nových vlajkových lodí od LG a Samsungu pomaly utícha. Na rad prichádzajú ďalšie spoločnosti, ktoré si pripravili svoje esá v rukáve.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Jednou z prvou čínskych spoločností, ktorá predstavila nové smartfóny sa stáva Lenovo, ktoré tento rok vsadilo na vylepšenie low-end kategórie. Novinky Lenovo Vibe K5 a Vibe K5 Plus sú výborne vybavené smartfóny. Model K5 prichádza s 5-palcovým HD displejom, ktorý je zasadený do špičkovej celokovovej konštrukcie. Pod kapotou pracuje procesor Snapdragon 415, 2 GB operačnej pamäte RAM a 16 GB interné úložisko s možnosťou rozšírenia. Novinku napája vymeniteľná 2750 mAh batéria.

lenovo-vibe-k5-and-k5-plus-011Po stránke softvéru Lenovo stavilo na Android 5.1 Lollipop s vlastnou nadstavbou Vibe UI. Zadná strana skrýva 13 MPx hlavný fotoaparát a vpredu sa nachádza 5 MPx selfie kamera. Oba smartfóny taktiež ponúkajú stereo reproduktory Dolby Atmos. Samozrejmosťou je taktiež podpora 4G LTE mobilného pripojenia spolu s DualSIM funkcionalitou. Dostupnosť v európskych krajinách sa očakáva v priebehu marca za cenu okolo 116 €.

lenovo-vibe-k5-and-k5-plus-001Výkonnejšia verzia Vibe K5 Plus je takmer totožná so svojím bratom, no zmeny sa predsa udiali. Prvou je hneď displej, ktorý po novom disponuje FullHD rozlíšením. Srdcom smartfónu je 8-jadrový procesor Snapdragon 616 spolu s 2 GB RAM a opäť aj so 16 GB interným úložiskom, ktoré môžeme rozšíriť pomocou microSD kariet. Zvyšok špecifikácií je identický a Lenovo Vibe K5 Plus príde na trh takisto v marci za predpokladanú cenu okolo 135 €.

lenovo-vibe-k5-and-k5-plus-009

Lenovo-VIBE-K5-K5-Plus-AA-1000x558

Zdroj: Androidauthority.com, Cnet.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP