Malý 6-ročný chlapec menom Ethan sa nedávno stratil neďaleko svojho domu v Minnesote. Po takmer 10 hodinách ho našiel miestny fotograf za pomoci svojho dronu s termovíziou. 

Ako informuje portál Futurism, aj obyčajné drony môžu byť niekedy veľmi užitočné. Nedávno sa totižto v okolí Palmer Township v Minnesote stratil 6-ročný chlapec menom Ethan. Poslednýkrát ho videli, ako sa hral neďaleko svojho domu so svojím psom Remingtonom.

Aj obyčajný dron určený na fotografovanie môže byť užitočný

Do pátrania sa zapojilo takmer 600 ľudí, policajný vrtuľník a iné policajné zložky. Nakoniec to bol dron, ktorý chlapca našiel. Keď sa miestny fotograf Steve Fines dozvedel o chlapcovom zmiznutí, neváhal použiť svoj dron. Hoci jeho dron nebol zvlášť špeciálny a fotograf ho využíval na fotografovanie či natáčanie videí, za pomoci termovízie sa chlapca podarilo nájsť.

See the attached news release with more information about the successful search for Ethan and Remington. Thanks to the…

Gepostet von Sherburne County Sheriff's Office am Mittwoch, 16. Oktober 2019

Ako hovorí oficiálna správa kancelárie šerifa zo Sherburne County, chlapca našli nadránom o 2:00 po takmer 10 hodinách od zmiznutia. Dron ho našiel necelú míľu od jeho domu v kukuričnom poli ležiac pri svojom psovi. Bol síce zmrznutý, no našťastie nemal vážne zranenia. Po prehliadke v nemocnici bol prepustený domov k rodičom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom