34-ročnému mužovi zo Spojených štátov sa podarilo presvedčiť americkú automobilku Tesla, zaoberajúcu sa výrobou výlučne elektromobilov, aby mu darovala 5 vozidiel. Ako ale informuje Forbes, podvodník sa rozhodol jedno z týchto áut podpáliť a incident nakoniec nemal pre muža šťastný koniec – bol tvrdo potrestaný.

Strávi roky vo väzení

Michael Gonzales z amerického Vermontu strávi kvôli podvodu vo väzení štyri roky, pričom okrem toho musí navyše automobilke zaplatiť 493 000 amerických dolárov, ďalších 232 000 dolárov vláde Spojených štátov. Nešlo pritom o žiaden nezvyčajne premyslený a komplikovaný podvod, ktorý vyžaduje geniálnu myseľ. Teslu jednoducho presvedčil o tom, že má financie na to, aby si kúpil všetkých 5 vozidiel.

Ako dodáva Futurecar.com, Gonzales predal 3 z „darovaných“ Tesiel, následne jednu podpálil na zamrznutom jazere a pokúsil sa to uhrať na poistnú udalosť. Poisťovni tvrdil, že sa na elektromobile vybral chytať ryby. Konanie podvodníka tak jasne poukazuje na to, že nešlo o rafinovaný a premyslený podvod, ale práve naopak o krádež bez dobrého plánu.

Tesla

Gonzales systém obišiel tým, že zadal falošné bankové údaje a dostal sa tak k piatim luxusným elektromobilom, ktorých celková hodnota sa pohybovala na úrovni až 560 000 USD. Okrem jedného z prvých vozidiel Model 3 tvorili túto malú flotilu štyri elektrické SUV Model X, ktoré sú najdrahšími modelmi automobilky Tesla. Podľa Forbes stál každý Model X okolo 150 000 dolárov.

Mala viacero sporov

Tesla sa v priebehu svojho fungovania musela vysporiadať s viacerými súdnymi spormi a kým niektoré iniciovali ľudia či firmy proti nej, iné iniciovala samotná spoločnosť. Tesla nedávno dostala aj pokutu za prehnané tvrdenia o dojazde svojich elektromobilov a to vo výške 2 miliónov eur.

Nedostal list o vlastníctve

Jedno z vozidiel podpálil kvôli tomu, že ho nedokázal predať ďalej. Tesla mu totiž neudelila list o vlastníctve, následkom čoho prišiel s geniálnym príbehom o chytaní rýb na luxusnej Tesle. Niektoré z bankových účtov, ktoré na tento podvod Gonzales použil, mali podľa Business Insider na konte len necelých 110 USD.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú