Inžinier, vynálezca, vizionár či Technokráľ, ako sa sám tituluje Elon Musk, vo svojom úvodnom monológu populárnej šou Saturday Night Live (SNL) priznal, že trpí Aspergerovým syndrómom. Na tému upozornil aj známy web britského denníka The Guardian.

Čo všetko Musk prezradil?

Populárny filantrop, ktorý si našiel novú zábavku v hýbaní s akciovým trhom bez akéhokoľvek kontextu, hneď na úvod svojho monológu poznamenal, že je „prvým človekom s Aspergerovým syndrómom, ktorý kedy hosťoval SNL, alebo aspoň prvým, ktorý to priznal.“ Ovácie, ale i smiech publika na seba nenechali dlho čakať.

Hoci, ako upozorňuje The Independent, krátko po odvysielaní šou sa objavili na sociálnych sieťach informácie, že Musk nie je prvým človekom s Aspergerovým syndrómom, ktorý túto šou hosťoval, nič to neubralo na váhe jeho vyhlásenia, ktorá sa v okamihu stal internetovou senzáciou. Prvým bol podľa všetkého kanadský herec Dan Aykroyd, ktorý bol súčasťou SNL už v roku 2003.

NEPREHLIADNI
Dogecoin je blízko magickej hranici. Opäť ju tam posunie Elon Musk, majitelia čakajú na sobotu

Počas svojho monológu si Musk nekládol servítky pred ústa a ďalej otvorene pokračoval o svojom správaní, čudných tweetoch, fajčení marihuany či vízii budúcnosti. Vizionár verí, že sa ľudia musia stať multiplanetárnou civilizáciou, čo je aj jedným z jeho cieľov.

Na margo svojich nezvyčajných tweetov, ktoré sem tam zverejní na sociálnu sieť Twitter uviedol:

„Viem, že niekedy poviem alebo napíšem čudné veci, ale tak pracuje môj mozog. Každému, koho som urazil, chcem iba povedať, že som predefinoval elektromobily a v rakete posielam ľudí na Mars. Mysleli ste si, že budem obyčajný pohodový borec?“

Musk sa tiež zmienil o svojom slávne-neslávnom momente z roku 2018, kedy v známej šou Joe Rogan Experience fajčil marihuanu.

Raz som fajčil trávu v podcaste Joe Rogana a teraz stále počúvam iba to, že nerobím nič iné len chodím od podcastu k podcastu a fajčím trávu“. Celý monológ sa samozrejme niesol v žartovnom duchu, takže Musk nezabudol povtipkovať ani o tom ako jazdí v Priuse.

Taktiež si urobil srandu z mena svojho syna, ktorého s partnerkou pomenovali „X Æ A-12“, podľa Muska sa jeho meno má čítať „mačka bežiaca cez klávesnicu“.

Generálny riaditeľ automobilky Tesla a vlastník firmy SpaceX si zaspomínal aj na detstvo a v šou predstavil tiež svoju matku Maye, ktorá sa teší na svoj darček ku Dňu matiek, len „dúfa, že to nie je Dogecoin“. Na čo Musk vtipne poznamenal iba „je“.

Hodnota dogecoinu sa po Muskovom vystúpení dostala do „voľného pádu“ a v priebehu niekoľkých hodín sa výrazne oslabila. Takmer hneď po začiatku hodinovej šou sa dogecoin výrazne prepadol, pričom v čase písania článku sa pohybuje na úrovni okolo 0,50 USD, čo predstavuje približne 30 % pokles oproti predchádzajúcim dňom.

Freepik / Twitter / @elonmusk (úprava redakcie)

Čo by to bola za večer keby sa Elon Musk nezmienil o simulovanej realite?

V šou neobišiel ani túto tému a s nadsázkou poznamenal, že „realita môže byť videohra a my všetci sme počítačové simulácie, ktoré hrajú tínedžeri na inej planéte.“

Na záver treba upozorniť, že mnohí diváci ocenili miliardára za to, že bol taký otvorený, iní ho zase zatracovali. Tak či onak, vďaka tomuto vystúpeniu dnes vieme, že Musk, podobne ako mnoho iných ľudí, trpí Aspergerovým syndrómom, čo je pervazívna porucha autistického spektra, prejavujúca sa zníženou kvalitou sociálnej interakcie, obmedzeným alebo netypickým využívaním gestikulácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom