Začiatkom mája oznámil Elon Musk spolu so svojou partnerkou Grimes narodenie svojho syna, ktorého pomenovali „X Æ A-12 Musk“. Napriek neskoršiemu vysvetleniu, čo toto netradičné meno vlastne znamená, bol pár nakoniec donútený ho zmeniť, pretože nebolo v súlade s kalifornskými zákonmi. Nové meno však nie je o moc odlišné. Na tému upozornilo americké CNN.

Netradičné meno museli zmeniť

Meno syna Elona Muska, X Æ A-12, pritiahlo krátko po jeho oznámení veľkú pozornosť a internetom kolovalo množstvo teórií, prečo nazval vizionár svoje dieťa tak neštandardne. Musk však neskôr v podcaste Joea Rogana, v ktorom sa mimochodom venoval aj svojmu zaujímavému startupu Neuralink, prezradil, že meno jeho syna sa v skutočnosti vyslovuje vcelku jednoducho.

Písmeno X sa nijako nemení, Æ sa vyslovuje ako „Ash“ a A-12 symbolizuje Muskove obľúbené lietadlo Lockheed A-12, prezývané aj ako Archangel. Celé meno tak podľa vizionára znie „X Ash Archangel Twelve“.

Krátko na to sa však objavili špekulácie, že toto meno by mohlo byť v rozpore so zákonom v Kalifornii, kde pár žije, pretože mená môžu podľa ústavy štátu obsahovať iba 26 abecedných znakov v anglickom jazyku.

Po novom už len „X Æ A-Xii“

Tieto špekulácie sa včera nakoniec potvrdili, keď pod fotkou, ktorú zverejnila Grimes na svojom Instagrame odpovedala speváčka na komentár od fanúšika s otázkou či zmenili meno svojho dieťaťa kvôli kalifornským zákonom. „X Æ A-Xii“, napísala speváčka a neskôr dodala, že rímske číslice namiesto čísla 12 vyzerajú v mene lepšie a jeden spojovník v mene je povolený.

Paradoxom je, že Grimes dávnejšie na Instagrame taktiež vysvetľovala výslovnosť mena svojho syna. Podľa speváčky sa však Æ v mene vyslovuje ako A.I., čo môže v preklade symbolizovať umelú inteligenciu. X Æ A-Xii je síce prvé dieťa páru, avšak Musk má z predchádzajúceho manželstva už 5 ďalších detí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú