Neubehlo ani niekoľko hodín, čo sme informovali o rekordnom počínaní dogecoinu na trhu s kryptomenami. Vtedy sme spomínali, že kryptomena už raz prekročila hodnotu 0,40 centov a je možné, že v najbližších dňoch prelezie hranicu 1 dolára.

Aktuálna hodnota dogecoinu je 0,67 dolárov za jednotku a ako píše CNBC, ide o vyše 40 % nárast hodnoty za posledných 24 hodín a až 11 000 % nárast od začiatku roka. Ešte len vo februári sa mena predávala v radoch niekoľkých centov, kedy vieme, že jej hodnotu rapídne zvýšil Elon Musk.

Screenshot/CoinDesk

Ako uvádza zdroj, aj aktuálne rekordné zvyšovanie má na starosti on tweetom, kde informoval o účasti v šou Saturday Night Live. Analytici sa domnievajú, že aktuálni majitelia dogecoinov držia menu, nepredávajú ju a čakajú na sobotňajší výstup Muska.

Za zmienku rozhodne stoja aj tvrdenia analytikov z posledných týždňov a mesiacov. Edward Moya, analytik spoločnosti Oanda a jeden z popredných podporovateľ tvrdenia o korelácii Muska, dogecoinu a šou Saturday Night Live, tvrdí, že bublina okolo tejto meny mala už dávno prasknúť.

V komunite však existuje akýsi kolektívny záujem, ktorý sa snaží o držanie meny, čím poháňa ďalší rast jej hodnoty. Vzhľadom na to, že už teraz je hodnota dogecoinu na úrovni 0,70 dolára nedivili by sme sa, keby magickú úroveň 1 dolára kryptomena preliezla ešte pred sobotňajším výstupom Muska.

Na druhej strane, ide o jednu z najmenej stabilných mien na trhu. Jej miera volatility je nesmierne vysoká, čo v minulosti neraz zabezpečilo, že v priebehu niekoľkých hodín jej hodnota padla aj na menej ako polovicu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP