V segmente smartfónov je Motorola Razr v poradí ďalším skladacím modelom, ktorý sa snaží zaujať najmä ohybným displejom a skladacou konštrukciou. Mnohí sú aj v prípade tohto modelu na pochybách kvôli citlivému displeju, ale aj pántom, ktoré podľa nedávneho testovania portálu CNET toho príliš veľa nevydržia. Z očakávaných 100 000 zložení vydržali pánty iba 27 000 cyklov. Motorola sa bráni, že nešlo o presné testovanie. Potom svoj Razr ukázala vo vlastnom teste, informuje Engadget.

Skladacie smartfóny sa už od svojho začiatku odlišovali od doterajších modelov svojou citlivosťou. Používateľ musí s takýmto zariadením zaobchádzať nanajvýš opatrne, a to najmä kvôli jeho citlivým častiam, akou je aj samotný displej.

Pánty taktiež predstavujú istú slabinu konštrukcie, ktorá sa môže častým používaním stať problémom. Takýto neduh sa ukázal aj pri teste Motoroly Razr, ktorého odolnosť testoval portál CNET vo vlastnom teste, no vo výsledku sa smartfón pokazil rýchlejšie, ako mnohí čakali. Na toto testovanie reagovala aj Motorola, ktorá ho spochybnila.

Testovanie bolo prehnané, pánty nevydržali veľké zaťaženie

Podľa vyjadrení spoločnosti boli pánty počas tohto testu preťažované, a preto sa zariadenie neotváralo tak, ako by malo, čím v podstate spochybnila celý test portálu CNET. Ten pri tejto skúške už po druhýkrát využil FoldBot, automatický stroj, ktorý dokáže opakovane skladať a otvárať smartfón. Prvý takýto test redaktori portálu vykonali ešte so Samsungom Galaxy Fold.

Nenechaj si ujsť
Motorola Razr je v najnovšom videu skúšaná v drsných podmienkach. Prekvapila výsledkom

Práve FoldBot bol navrhnutý pre omnoho väčší skladací model Samsungu, no pre test Motoroly Razr mal byť upravený. Vo videu z testovania je však vidieť, že smartfón sa počas toho ani raz úplne nezatvoril.

Najväčšie zaťaženie bolo vyvíjané práve na pánt, ktorý sa tak mohol poškodiť skôr ako sa predpokladalo. Celý cyklus prebiehal príliš rýchlo, čo mohlo vytvoriť neprimerané podmienky pre pánt, ktorý nebol dimenzované na takéto podmienky.

Podľa Motoroly tak test nesimuluje používanie smartfónu v reálnych podmienkach. Výrobca pritom testuje smartfón vlastnou metódou, ktorú ukázal aj na videu, avšak už nezverejnil, koľko opakovaných cyklov skladania a otvárania nový Razr zvládol.

V teste na priloženom videu je ale vidieť, že sa zariadenie otvára a zatvára tak, ako by tomu bolo počas bežného každodenného používania a celý priebeh tohto testu je omnoho prirodzenejší ako v prípade testovania portálom CNET.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom