Internetom prednedávnom presvišťali správy, že displej Motoroly Razr zvládne len 27 000 zložení. No čo ak sa nájde v jeho vrecku piesok alebo iná nečistota? Na to ti už vo videu odpovie známy youtuber JerryRigEverything.

Kanál JerryRigEverything sa zameriava na cielené mechanické poškodzovanie zaradení. Zack Nelson vo svojich videách často vystavuje smartfóny katastrofickým podmienkam, kedy laickým spôsobom stanovuje hranice funkčnosti týchto zariadení.

V jeho najnovšom videu sa Zack pozrel práve na Motorolu Razr, ktorej hlavnou prednosťou je ohybný pOLED (plastic OLED) displej. Vo videu je telefón konfrontovaný s rôznymi ostrými predmetmi ako nôž alebo skalpel a v záujme vedy aj s pieskom, ktorý má pochopiteľne každý z nás vo vrecku. Video youtuber ukončuje opálením displeja a následným prelomením pántov proti smeru, na ktorý boli navrhnuté.

V tomto ,,vedeckom“ teste sa novej žiletke darí viac než dobre. Telefón aj napriek hlbokým ryhám spôsobeným ostrými predmetmi a kontaktu s ohňom či pieskom bol stále použiteľný. Displej skonal až po srdcervúcom prelomení zatváracieho pántu proti stanovenému smeru.

Nenechaj si ujsť
Známa hackerská skupina sa nabúrala do Twitteru. Zneužila tamojší učet Facebooku

V tom momente začali na POLED displeji odchádzať pixely a displej sa od konštrukcie telefónu oddelil, kedy sa jasne ukázal použitý materiál. Teraz je však otázkou, aká bude životnosť smartfónu pri bežnom užívaní, pri ktorom by všetky vyššie zmieňované faktory mohli byť v menších dávkach konštante aplikované na zariadenie.

Uvidíme však, ako sa bude dariť zatiaľ neohlásenému vyklápaciemu Samsungu, ktorý by mal podstatnú väčšinu vlastností zdieľať práve s vyklápačkou od Motoroly.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom