Vyzerá to tak, že ani ten najväčší z najväčších nie je neomylný. Len pred niekoľkými hodinami sme mohli vidieť nezvyčajný príspevok na Twitteri, ktorý v zapätí spravovateľ účtu Facebooku na druhej sociálnej sieti zmazal. O hacknutí účtu informuje portál Bloomberg.

Len včera na Twitteri, kde má učet aj konkurenčný Facebook, bol uverejnený príspevok, ktorý sa mnohým sledovateľnom nepozdával. Pod príspevkom sa podpísala spoločnosť OurMine, v minulosti známa najmä bohatou hackerskou aktivitou na najvyšších miestach.

Skupina OurMine v minulosti prelomila ochranu nejedného slávneho účtu na Twitteri, preslávila sa hackovaním osobných účtov rôznych svetových celebrít a v roku 2016 sa im podarilo nabúrať aj do osobného Facebookového účtu Marka Zuckerberga.

V januári sa hackerská skupina pripomenula ďalším útokom, kedy sa nabúrala do Twitteru, Facebooku a Instagramu až pätnástim tímom NFL v čase Super Bowlu. Ich ďalšou zastávkou bol len včera účet Facebooku na Twitteri, kde zanechali krátku správu, voľne preloženú ako: ,,Tak, dokonca aj Facebook sa dá hacknúť, no ich bezpečnosť je aspoň na lepšej úrovní ako bezpečnosť Twitteru. Pre zdokonalenie bezpečnosti nás kontaktuje cez contact&ourmine.org.

Nenechaj si ujsť
YouTube spraví zásadný krok. Dá zbohom klasickému vzhľadu na webe

Vedenie Twitteru prelomenie bezpečnosti účtu potvrdilo a vyjadrilo sa, že OurMine sa k účtu dostala skrz platformu tretej strany. Preventívne bol účet na nejakú dobu neaktívny, aby sa v Twitteri ubezpečili, že všetky potenciálne bezpečnostné diery sú poplátané. Účet už je momentálne opäť aktívny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom