Nadchádzajúcu éru skladateľných smartfónov už nemožno zastaviť a čoraz väčší počet spoločností chce nastúpiť na túto „novú vlnu“. Trhu ohybných smartfónov zatiaľ kraľuje Samsung Galaxy Fold, ktorý priniesol skladanie formou knihy. Aj Motorola predstavila svoj model Razr, čím oživila pôvodnú konštrukciu svojho najlegendárnejšieho modelu. Práve proti nemu Samsung predstaví model Galaxy Flip Z. Po rôznych renderoch sa do sveta dostalo aj video, ktoré potvrdzuje vyklápaciu konštrukciu, informuje portál TechRadar.

19-sekundové video odhaľuje Samsung Galaxy Flip Z vo fialovej farbe. Záber zdieľa na svojom Twitteri známy používateľ Ben Geskin a potvrdzuje tak vyklápaciu konštrukciu aj malý sekundárny displej na prednej strane, ktorý podľa úniku bude zobrazovať čas, dátum, percento nabitia batérie a možno aj prijaté notifikácie. V porovnaní s Motorolou Razr je podstatne menší a menej využiteľný. Počkáme si však na reálne skúsenosti.

Predstavenie prebehne na akcii Samsung Unpacked 2020, ktoré sa bude konať 11. februára. Okrem Galaxy Flip Z bude predstavená aj nová séria Galaxy S20. Čo sa týka parametrov, smartfón bude pozostávať z čipsetu Qualcomm Snapdragon 855+, 8 GB RAM pamäte a 256 GB úložiska. Rozšírenie pomocou pamäťovej microSD karty nebude možné. Veľkosť displeja by sa mala ustáliť na 6,7-palcoch a ponúknuť rozlíšenie 2636 x 1080 pixelov. Zatiaľ nevieme, ako bude vyriešená čítačka odtlačkov prstov, no konkurenčná Motorola Razr ju má umiestnenú do „brady“ pod displejom. V prípade Samsungu však neostáva miesto, keďže spodný rám je veľmi tenký.

Zaostávať nebude ani po fotografickej stránke. Samsung ponúkne dva 12 MPx snímače, z čoho jeden bude ultra-širokouhlý a vo vnútri vyklápacieho mechanizmu sa bude nachádzať ešte jedna 10 MPx selfie kamera. Zariadenie bude pohánať batéria s kapacitou 3300 mAh a potešia aj stereo reproduktory, avšak rozlúčiť sa budeme musieť s 3.5 mm audio jackom. Cena taktiež ostáva neznáma, no predpoklady očakávajú čiastku na úrovni 1500 €.

Zobraziť celú galériu (2)
YouTube / LetsGoDigital

Bude zaujímavé sledovať súboj Samsungu a Motoroly, keďže tá obsahuje slabší procesor, vďaka čomu je aj cenovka nastavená nižšie. Naopak zaujme lepšie využiteľným sekundárnym displejom a ikonickým dizajnom, vďaka ktorému sa táto Motorola stala legendou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom