Hry typu Battle Royal sa tešia čoraz väčšej obľube u hráčov. Medzi najznámejšie patria tituly H1Z1, PUBG a Fortnite. Práve posledná z nich sa už onedlho dočká mobilnej verzie, ktorú sprevádza slogan ‚‚Play when you want, where you want.’’

Princíp týchto hier je jednoduchý. Na začiatku je 100 hráčov, ktorí sa postupne rozmiestnia po mape. Hrá sa systémom survival, takže vyhrá ten, kto ostane nažive ako posledný. Môžeš hrať buď sám, v dvojici, alebo pätici. Že sú tieto hry čoraz viac v obľube dokazuje aj fakt, že sa po celom svete organizuje čoraz viac turnajov.

Mobilná verzia Fortnite už v pondelok

Fortnite sa oproti ostatným titulom trochu odlišuje. Grafika je v art štýle a okrem zbierania zbraní môžeš získavaním surovín (drevo, železo, tehly) stavať rôzne plošiny, schody a prekážky, ktoré ti pomôžu sa dostať na menej prístupné miesta, no hlavne ťa ochránia pri prestrelke s nepriateľom. Hra je momentálne dostupná na PS4, Xbox, PC a Mac. Po novom si ju však budeš môcť zahrať aj na mobilnom zariadení. Už v Pondelok začína registrácia pre prvých používateľov.

Nenechaj si ujsť!
Keď esport dvíha ľudí zo sedačiek a prináša unikátne emócie. Takýto bol IEM Katovice 2018

Mobilná verzia bude rovnaká ako v prípade PC či konzol, len s trochu orezanými detailami, aby hru zvládla väčšina zariadení. Súbežne by mali chodiť aj aktualizácie, nakoľko štúdio Epic Games chce umožniť hranie hráčom súbežne na všetkých platformách. Rozhodnutie to je nanajvýš nezvyčajné, nakoľko hráči na mobile, prípadne konzole to budú mať oproti PC oveľa ťažšie. Spravodlivejšie by bolo, ak by sa hra rozdeľovala podľa platformy. Počkajme si však na prvé reakcie.

Registrácia začne už v pondelok 12. marca na stránkach Fortnite. Ako prví si budú môcť zahrať majitelia zariadení s iOS. Podmienkou je iOS 11 a aspoň iPhone 6S/SE, iPad Mini 4, iPad Pro, iPad Air2 a iPad 2017. Sľúbená je aj verzia pre Android, tá však príde neskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP