Služby Google sa postupom času stali akýmsi základným motorom pre mnohé dôležité aplikácie a funkcie v Android smartfónoch. To však znamená, že chyba v tomto softvéri ovplyvní aj iné časti, čo teraz potvrdzuje problém s verziou 18.3.82. Majitelia smartfónov s Androidom mohli po poslednej aktualizácii Služieb Google zaznamenať rýchle vybíjanie batérií aj bez náročného používania. Na tento problém upozornil portál Android Police

Google spravil so svojho softvéru Služby Google Play dôležitú a neoddeliteľnú súčasť Androidov, v ktorých sa stará o mnohé dôležité funkcie, vrátane GPS, push notifikácie či operácie na pozadí systému. Prednedávnom však vyšla nová aktualizácia pre Služby Google, ktoré vo verzii 18.3.82 spôsobujú problémy takmer všetkým Android smartfónom.

Služby Google trápia majiteľov Androidov

Mnohí používatelia začali totiž po tomto update pozorovať rýchly pokles energie batérie, ktorá rýchlo strácala percentá aj napriek tomu, že smartfón nebol používaný. Po aktualizácii sa začali sťažovať viacerí majitelia rôznych modelov s Androidom od viacerých výrobcov. Zdá sa tak, že problém môže postihovať väčšie množstvo zariadení. Téme sa venoval aj portál Gizmochina. Pokiaľ máš aj ty podozrenie na väčšiu spotrebu batérie, môžeš si ju overiť priamo v nastaveniach smartfónu.

Nenechaj si ujsť
Európska únia ovplyvní vyhľadávanie v Androide. Google musí zakročiť

Detailné údaje o spotrebe batérie v nastaveniach potom prezradia, ktoré aplikácie a funkcie smartfónu spotrebúvajú jej energiu najviac. Pokiaľ sa medzi prvými nachádzajú aj Služby Google, tak aj v tvojom zariadení sa nachádza táto nevydarená verzia softvéru.

Ostáva tak len dúfať, že Google čo najskôr prinesie opravenú verziu, ktorá problémy so spotrebou batérie vyrieši. Zatiaľ sa však môžu poškodení používatelia vrátiť na predošlú verziu Služieb Google odinštalovaním poslednej aktualizácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom