banner-mi-note-2

To, že Xiaomi pracuje na novej verzii nadstavby MIUI s poradovým číslom 9 už nie je žiadnou novinkou. Prednedávnom sa na internete objavila informácia, že spoločnosť usporiadala oficiálnu ceremóniu na odštartovanie projektu. Napriek tomu, nové úniky naznačujú, že spoločnosť na MIUI 9 pracuje už nejakú tú dobu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Na čínskej sociálnej sieti Weibo sa objavil screenshot z telefónu, ktorý údajne dostal update na novú beta verziu MIUI 9. Táto Beta ROM verzia číslo 9.10.13 naznačuje, že spoločnosť pracuje na svojej nadstavbe už o niečo dlhšie, ako sme si mysleli. Z obrázku môžeme taktiež vyčítať, že MIUI 9 je postavené na novom Androide 7.1 Nougat a update o veľkosti 1,8 GB je naozaj objemný.

Xiaomi Mi5S 3GB/64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

MIUI 9 Screenshot

Update prinesie mnoho skvelých funkcií, ako napríklad multitasking na rozdelenej obrazovke a podporu inteligentných gest. Niektorí užívatelia ale pochybujú o pravosti tohoto screenshotu, keďže obsahuje slogan zo súčasnej nadstavby MIUI 8. Ďalší problém môže byť ten, že s veľkou pravdepodobnosťou po oficiálnom predstavení novej MIUI 9 budú niektoré smartfóny stále zaseknuté na ich momentálnych verziách Androidu. Pre uvedenie príkladu, Xiaomi Redmi Note 3 ešte stále beží na Androide Lollipop aj napriek tomu, že je to jeden z najpredávanejších smartfónov od Xiaomi a bol predstavený pár mesiacov po oficiálnom uvedení Marshmallowu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
24%
Páči sa mi to
65%
Chcem to
12%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Jakub Duchoň
Som veľkým fanúšikom smartfónov a IT technológií, mimo toho rád cestujem, čítam knihy a počúvam dobrú hudbu. Najviac zo všetkého však milujem futbal, ktorému sa venujem už 12 rokov.
 • Jiří Mrázek

  Xiaomi řeklo že je to fakt ten screenshot

 • Pali

  Mohli by aktualizovať tie smartphony s androidom 5.1 aspoň na 6… Mám xiaomi mi4c taktiež má android 5.1

 • Adrián Lucinkin Kupčov

  redmi note 3 pro bezi uz na androide 6 ;)

 • Ujo

  Xiaomi keby sa radšej venovalo funkčnosti ich softvéru namiesto tých blbostí okolo. Xiaomi MI 5 má ten istý fotografický čip ako OnePlus3 a Xiaomi MI 5s má ten istý čip ako google pixel. Ale výsledné fotografie sú sakramensky rozdielne. Namiesto toho aby opravovali chyby v starom softvére tak vydávajú nové prostredie 2x do roka. Pridávajú úplne nezmyselné funkcie, s každou verziou menia vizuál… tristopäťdesiattisíc zmien, ale stále softvérovo zaostávajú za konkurenciou. Pridajú zase 10 funkcií ktoré použije človek 2x za život, ale nevyriešia systémové chyby s ktorými sa stretávajú ľudia denne.

 • Lordken

  akoze ten titulok je ultra mega zavadzajuci, to ste si mohli odpustit, predpokladam ze nie sme na urovni topiek alebo nejakeho bulvaru…

  To ze miui9 na nejakom konkretnom fone , napr mi5, je na android 7.1 vobec nic nehovori o tom ze aj ostatne fony budu mat 7.1, miui8 je od 4.4 az po 6.0 a tak isto to asi bude aj s miui9
  hlavne ze to aj ku koncu clanku spominate „Ďalší problém môže byť ten, že s veľkou pravdepodobnosťou po oficiálnom predstavení novej MIUI 9 budú niektoré smartfóny stále zaseknuté na ich momentálnych verziách Androidu.“

 • Jiří Fiala

  Zejmena uz tim jedinym screenshotem ukazuji, ze to bude JESTE OHYZDNEJSI!!! Ja chci zpet skleneny vzhled MIUI 5 :(