banner-mi-note-2

To, že Xiaomi pracuje na novej verzii nadstavby MIUI s poradovým číslom 9 už nie je žiadnou novinkou. Prednedávnom sa na internete objavila informácia, že spoločnosť usporiadala oficiálnu ceremóniu na odštartovanie projektu. Napriek tomu, nové úniky naznačujú, že spoločnosť na MIUI 9 pracuje už nejakú tú dobu.

Na čínskej sociálnej sieti Weibo sa objavil screenshot z telefónu, ktorý údajne dostal update na novú beta verziu MIUI 9. Táto Beta ROM verzia číslo 9.10.13 naznačuje, že spoločnosť pracuje na svojej nadstavbe už o niečo dlhšie, ako sme si mysleli. Z obrázku môžeme taktiež vyčítať, že MIUI 9 je postavené na novom Androide 7.1 Nougat a update o veľkosti 1,8 GB je naozaj objemný.

Xiaomi Mi5S 3GB/64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

MIUI 9 Screenshot

Update prinesie mnoho skvelých funkcií, ako napríklad multitasking na rozdelenej obrazovke a podporu inteligentných gest. Niektorí užívatelia ale pochybujú o pravosti tohoto screenshotu, keďže obsahuje slogan zo súčasnej nadstavby MIUI 8. Ďalší problém môže byť ten, že s veľkou pravdepodobnosťou po oficiálnom predstavení novej MIUI 9 budú niektoré smartfóny stále zaseknuté na ich momentálnych verziách Androidu. Pre uvedenie príkladu, Xiaomi Redmi Note 3 ešte stále beží na Androide Lollipop aj napriek tomu, že je to jeden z najpredávanejších smartfónov od Xiaomi a bol predstavený pár mesiacov po oficiálnom uvedení Marshmallowu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP