Ako iste vieš, aktuálny čínsky technologický gigant Xiaomi začal svoju púť na trhu predstavením vlastného užívateľského prostredia postaveného na Androide, MIUI. Počas siedmych rokoch sa MIUI stala jednou z najpopulárnejších Custom ROM pre Android smartfóny.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

MIUI preslávila aj perfektná softvérová podpora priamo od výrobcu, ktorý neustále vydáva nové verzie s novými funkciami. Stalo sa tak aj teraz a Xiaomi oficiálne prichádza s MIUI vo verzii 8.2. Ide o stabilnú verziu globálnej ROM-ky, ktorá je aktuálne dostupná pre nasledovné Xiaomi zariadenia: Mi Max, Mi Max Prime, Mi4i, Mi3, Mi4, Mi Note, Redmi 1S a Redmi Note 4G. Presne o 4 dni, teda 20. februára, Xiaomi vydá novú verziu pre ďalšiu hŕbu svojich smartfónov: Redmi 2, Redmi 2 Prime, Redmi Note 3 Qualcomm, Redmi Note 3 Special Edition, Redmi Note 4 MTK, Redmi Note 2, Redmi Note Prime, Mi 2/2S, Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Redmi 3/Prime, Redmi 3S/Prime, Redmi Note 4 Qualcomm.

MIUI 8.2
zdroj fotografie: Anzhuo

Kúpiť Xiaomi Redmi 4 Pro za skvelých 156 €
Zľavový kupón LCXREDMI4 + 2 USD zľava po zaregistrovaní

MIUI 8.2 prináša niekoľko parádnych funkcií, z ktorých je najväčšou zrejme nový inteligentný asistent na domácej ploche. Ten okrem pôvodného vyhľadávania v celom smartfóne teraz ponúka napríklad zobrazenie stavu premávky, na ktorej strane si naposledy skončil v tvojej obľúbenej e-knihe či widget s dátami z tvojho Mi Band náramku. Medzi ďalšie novinky patria aj úplne nové systémové zvuky a zvonenia, nové automatizované úlohy či vylepšená aplikácia Optimalizácia pre správu smartfónu. Kompletný zoznam zmien, ako aj návody na inštaláciu pre jednotlivé smartfóny nájdeš na anglickom MIUI fóre.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
26%
Páči sa mi to
56%
Chcem to
4%
Mám to
4%
Nepáči sa mi to
4%
Neznášam to
7%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]