banner-redmi-note-3-pro
Skalní fanúšici čínskych smartfónov a značky Xiaomi vedia, že táto spoločnosť prišla na trh najprv so svojou vlastnou nadstavbou postavenou na Androide. MIUI nadstavba si za niekoľko rokov našla milióny fanúšikov vďaka jej funkciám a dobrej optimalizácii. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Vývojári stojaci za populárnou MIUI nadstavbou usilovne pracujú na neustálom zdokonalovaní softvéru, o čom svedčia aj pravidelné týždenné aktualizácie, ak máte na telefóne nainštalovanú vývojársku (developer) verziu MIUI. Dostupná je však aj stabilná verzia (stable) pre používateľov, ktorí nechcú so svojím smartfónom experimentovať. Xiaomi teraz do sveta vypustilo najnovšiu verziu svojho „vlastného operačného systému“ – MIUI vo verzii 7.2. Ide o stabilnú čínsku verziu, čo znamená, že je určená najmä pre používateľov z Číny, no funkčná bude samozrejme aj u nás.

xiaomi-mi5-realne-foto (14)
MIUI 7.2 je v súčasnosti na ceste do zariadení Xiaomi Mi5, Mi4S, Mi Note Pro, Mi4c, Mi Pad, Redmi Note 4G (Single SIM) a Redmi 1S. Počnúc 9. marcom, MIUI 7.2 bude dostupné pre zbytok Xiaomi zariadení vrátane Mi Note, Mi3, Mi4, Mi4i, Mi 2/2S, Mi Pad 2, Redmi 3, Redmi Note 3, Redmi Note 2, Redmi Note 4G (Dual SIM), Redmi Note 3G, Redmi 2A a Redmi 2. Xiaomi na svojich internetových stránkach uviedlo, že MIUI 7.2 bude dostupné aj v „medzinárodnej“ verzii už skoro. Presný dátum však nebol špecifikovaný, no odhaduje sa, že globálny „build“ by mohli prvé zariadenia dostať už koncom marca.

Čo nové prináša táto významnejšia aktualizácia? MIUI 7.2 je v podstate opravný patch predchádzajúcej MIUI 7.1 a Xiaomi opravilo veľa chýb, rovnako ako pridalo niekoľko noviniek. Od verzie 7.2 budete môcť v MIUI cez Správcu povolení jednoducho spravovať oprávnenia pri vytváraní skratky aplikácie na domovskej obrazovke. Vďaka novej aplikácii nazývanej Mi Mover budete môcť svoje dáta ako fotografie či aplikácie jednoducho presunúť do nového Xiaomi smartfónu. Vylepšená bola aj funkcia pre nájdenie zariadenia v prípade straty alebo odcudzenia. Okrem toho boli opravené mnohé ďalšie chyby, prebehla aj optimalizácia a vylepšenia výkonu. Kompletný zoznam zmien v novej MIUI 7.2 nadstavbe nájdete na tomto odkaze.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP