Hoci Microsoft už niekoľko rokov ponúka svojim používateľom nový Windows 10, do jeho ponuky sa dostala aj okresaná verzia s prívlastkom „S“, ktorá teraz mnohých nechala v problémoch, informuje TechRadar. Prechod z Windows 10 S na plnohodnotnú verziu aktuálne nefunguje tak ako by mal, no Microsoft už pracuje na náprave tejto situácie. 

Windows 10 je na trhu už takmer 4 roky, pričom za ten čas sa dočkal niekoľkých veľkých aktualizácií, ktoré však spôsobili mnohým používateľom aj nemalé problémy. Zdá sa, že nedostatky neobchádzajú ani okresanejšiu verziu Windows 10 S, ktorá je zameraná na bezpečnosť a výkon, pričom umožňuje iba inštaláciu aplikácií z Microsoft Store a nespustíme v ňom žiadnu „.exe“ aplikáciu.

Microsoft znemožnil upgrade na Windows 10

Kvôli obmedzeniam by tak viacerí používatelia uprednostnili plnohodnotný Windows 10 so všetkým, čo k nemu patrí, no to im teraz spoločnosť znemožnila. Tí, ktorí majú na svojom zariadení nainštalovaný Windows 10 S, nemôžu kvôli chybe aktualizovať systém na Windows 10. Tento proces pritom prebieha cez Microsoft Store, kde sa však nenačíta stránka „Opustenie režimu S vo Windowse 10“ a zobrazuje sa iba prázdna obrazovka, informoval TweakTown.

Nenechaj si ujsť
Ďalšia veľká aktualizácia Windows 10 je už v príprave. Toto sú novinky, ktoré od nej môžme očakávať

Našťastie bola o tomto probléme spoločnosť informovaná a na jeho oprave už pracuje, no zatiaľ nevydala aktualizáciu, ktorá by používateľom Windowsu 10 v režime S sprístupnila prechod na plnohodnotný systém. Pri niektorých opravách totiž môže trvať aj niekoľko dní či týždňov, kým sa chyba odstráni. Majitelia zariadení s týmto okresaným systémom, ktorí chceli prejsť na Windows 10, tak budú musieť v tomto režime ešte nejaký čas zotrvať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom