Microsoft prinesie na budúci rok podstatnú aktualizáciu pre Windows 10. Toto sú najväčšie novinky, ktoré od nej môžme očakávať. O téme píše Hot Hardware.

Napriek tomu že nás ešte tento rok čaká jedna aktualizácia Windows 10, pôjde pravdepodobne iba o drobné zmeny nadväzujúce na aktualizáciu z mája tohto roku. V prvej polovici budúceho roka sa však môžme tešiť na verziu Windows 10 s názvom 20H1, ktorá bude obsahovať viacero zaujímavých noviniek.

Jednou z tých, ktoré sa dostali do testovacieho programu Windows Insider, je integrácia Linuxu do systému viac ako doteraz. Kľúčovou zmenou je nový subsystém Windows pre systém Linux (WSL 2), ktorého najnovšia verzia je Linux kernel bežiaca na Linuxe 4.19. „WSL 2 poskytuje oveľa vyšší výkon súborového systému, ktorý umožňuje spúšťať viac aplikácií, ako napríklad Docker.“, napísal dávnejšie Microsoft.

Microsoft tiež prinesie vylepšenia systému Eye Control, a umožní používateľom kombinovať kliky a ťahy po obrazovke s klávesami Shift a Ctrl. Bude taktiež možné skryť plochu stlačením tlačidla, a obnoviť ju miernym prižmúrením očí alebo pohľadu mimo obrazovku. Vylepšení sa dočkala aj funkcia Your Phone, a jej možnosť zobrazovania notifikácií sa rozšírila na niekoľko ďalších Android smartfónov z triedy Samsung Galaxy, ale aj na OnePlus 6 a 6T. Táto funkcia umožňuje používateľom zrkadlenie obrazoviek smartfónov a ich ovládanie priamo zo systému.

Zobraziť celú galériu (3)
Nastavenie notifikácií v Your Phone / Zdroj: Microsoft

Zaujímavou novinkou, ktorú Microsoft testuje je aj prihlasovanie do systému bez použitia hesla. Namiesto prihlasovania do zariadenia pomocou hesla si teraz budeš môcť nastaviť prihlasovanie iba pomocou overovania cez Windows Hello(tvár, odtlačok prsta, PIN kód), píše Windows Central.

Medzi ďalšími novinkami ktoré vývojári testujú je napríklad vylepšený prieskumník súborov, ktorý má nové používateľské rozhranie vyhľadávania, nové možnosti nastavenia notifikácií, ktoré umožňujú ovládať, či aplikácie môžu zobraziť obsah notifikácie alebo nie, a vylepšenia dostane aj virtuálny asistent Cortana, ktorý má nové používateľské rozhranie a tmavý režim.

Zobraziť celú galériu (3)
Cortana / Zdroj: Youtube / Windows Central

Vďaka tomu, že je aktualizácia 20H1 ešte ďaleko, určite sa môžeme tešiť na viacero zaujímavých noviniek, ktoré s ňou, okrem obvyklých opráv systémových chýb, do Windowsu 10 pribudnú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom