Možnosť odpovedať na všetky maily nebýva vždy užitočná, a to najmä, ak každý adresát začne odpoveď na hromadný mail, kedy dôjde k rozoslaniu stoviek až tisícok ďalších správ, ktoré prídu všetkým recipientom. Problém, ktorý je známy už dlhé roky, sa však teraz rozhodol Microsoft vyriešiť svojským spôsobom. Vo svojom Office 365 a službe Exchange Online totiž zavádza obmedzenie, ktoré zabráni rozoslaniu hromadných odpovedí na emaily s množstvom adresátov. Riešenie má pomôcť najmä podnikom, informuje The Verge.

Emailové „búrky“ predstavujú odpovede ľudí na jedno emailové vlákno, v ktorom sa nachádza množstvo recipientov. V takom prípade dochádza k zahlteniu vlákna odpoveďami od všetkých v distribučnom zozname, čo spustí obrovskú reťazovú reakciu. Takýto problém pritom dokážu zneužiť aj vírusy.

Emailová „apokalypsa“ môže spôsobiť zahltenie celého vlákna

Ešte v roku 1997 pritom došlo k jednej z najznámejších emailových „búrok“, alebo tiež apokalýps, ktorá spôsobila 15 000 000 miliónov odpovedí od 25 000 recipientov na distribučnom zozname.

Takýmto spôsobom sa vygenerovalo až 195 GB dát, informuje Gizmodo. Nedávny prípad sa pritom objavil aj v marci tohto roka, kedy tisíce zamestnancov z Microsoftu taktiež odpovedali na emailové vlákno. To však bolo do pol hodiny zrušené.

Microsoft prišiel s vlastným riešením

S problémom, ktorý pretrváva až príliš dlho, sa teraz vo svojich službách rozhodol zatočiť Microsoft. Ten priniesol do Office 365 a Exchange Online novinku, ktorá má práve takýmto situáciám zabrániť.

Nová ochrana proti odoslaniu odpovede na všetky emaily má zabrániť posielaniu správ vo veľkom množstve, čo sa môže hodiť najmä rôznym podnikom. S týmto obmedzením nebudú môcť používatelia poslať viac ako 10 odpovedí pre viac ako 5 000 recipientov v priebehu 60 minút.

Microsoft

Nenechaj si ujsť
Microsoft dá hackerom 100 000 dolárov, ak hacknú systém postavený na Linuxe

Ochranný systém Microsoftu dokáže takýto pokus detekovať a používateľa upozorní, že jeho odpoveď nebola odoslaná a zároveň mu odporučí, aby zvolil menší počet recipientov alebo nepreposielal svoju správu, ktorá by mohla spôsobiť emailovú „búrku“.

Pôvodne spoločnosť túto novinku ohlásila ešte v novembri minulého roka a zdá sa, že u pracovníkov v Microsofte funguje ako efektívny spôsob na odvrátenie takéhoto problému. Momentálne má byť nová funkcia zatiaľ dostupná práve len pre zamestnancov spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom