Microsoft zakázal používanie bezplatnej verzie komunikačného softvéru Slack pre niektorých svojich zamestnancov. Taktiež odrádza od používania Amazon Web Service a Google Docs. O téme píše The Verge.

Spoločnosť Microsoft zakázala až 10 0000 zamestnancom používanie bezplatnej verzie komunikačného softvéru Slack, ktorý zamestnanci využívajú na koordináciu tímovej práce. Taktiež v spoločnosti odrádza od používania služieb Amazon Web Service a Google Docs. Dôvodom však nie je iba konkurencia s  podobným softvérom Microsoft Teams, ale Microsoft je údajne znepokojený bezpečnostnými rizikami niektorých verzií Slacku, píše GeekWire.

Spoločnosť tiež zakázala používanie služby Grammarly, čo je aplikácia na kontrolu gramatiky pri písaní, ktorá môže monitorovať každú stlačenú klávesu. Microsoft tvrdí, že Grammarly Office by sa nemalo používať vo firemnej sieti, pretože služba má prístup k obsahu správy informačných práv (Information Rights Management) v rámci e-mailov a dokumentov, píše The Verge.

Zobraziť celú galériu (2)
Microsoft Teams - Screenshot / Youtube / Microsoft Teams

Microsoft nedávno spustil bezplatnú verziu Microsoft Teams, ktorá priamo konkuruje Slack Free a taktiež do svojho softvéru pridal viacero nových funkcií, ktoré robia službu pre firmy atraktívnejšou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom