Kedysi slávna značka Nokia, od ktorej vlastnil mobil takmer každý, zažila s nástupom smartfónov výrazný pád. Ten sa nepodarilo zvrátiť ani po tom, čo ju pod svoje krídla vzala spoločnosť Microsoft. Stávka na Windows Phone sa ukázala ako nesprávna, nakoľko smartfóny nedokázali konkurovať tým s Androidom či iOS.

A aj keď nešlo o zlé smartfóny, klientela bola veľmi úzka. Po pár rokoch snahy aj sám Microsoft potvrdil, že to nebola dobrá stratégia a že Nokia Lumia nemá budúcnosť. Posledné smartfóny sa prestali predávať minulý rok a to modely Lumia 650 a vlajková loď Lumia 950. No po tom, čo Nokiu prevzala spoločnosť HMD Global, značka chytila druhý dych. Android bol tým správnym liekom a Nokia je každým dňom čoraz viac obľúbená.

Opätovné zaradenie do ponuky

Po roku sa však smartfóny Lumia znova objavili v ponuke. Ide o modely Lumia 550, Lumia 650, Lumia 950 a 950 XL. Dostupné sú na oficiálnom obchode Microsoft, no len na území USA. Ide pritom o posledné skladové zásoby. Po ich vypredaní značka Lumia úplne zanikne a nebudú k dispozícií už žiadne ďalšie kusy.

Zobraziť celú galériu (1)
Microsoft - Smartfóny sú dostupné len pre USA

Nenechaj si ujsť!
Ďalšia legenda sa vracia: „Banánová“ Nokia 8110 dostala moderné technológie

Microsoft to so smartfóny však úplne nezabalil, nakoľko pracuje na vlastnom zariadení s názvom Surface Phone. Očakávajú sa od neho veľké veci, no operačným systémom bude aj v tomto prípade Windows. Sme zvedaví, či sa spoločnosti podarí s ním uspieť, alebo dopadne tak, ako tomu bolo v prípade sérii zariadení Nokia Lumia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom