Nebolo to tak dávno, keď Microsoft pôsobil aj na poli smartfónov. So svojou modelovou radou Lumia však neuspel tak ako sa očakávalo. Najnovšie správy ale hovoria o tom, že sa o to spoločnosť pokúsi znova.

Prešli viac než 2 roky, odkedy Microsoft predstavil svoj posledný smartfón – Lumiu 950 a 950 XL. Aj keď sa v prípade rady Lumia jednalo o dobre vybavené zariadenia so skvelým dizajnom, nedokázali osloviť zákazníkov natoľko, aby sa udržali na trhu. Malý záujem nakoniec spoločnosť donútil výrobu plne zastaviť.

Žeby druhý pokus?

Nepotvrdené správy hovoria dokomnca o tom, že Microsoft tak na výrobu smartfónov úplne nezanevrel a chystá smartfón, s ktorým sa bude snažiť zaujať masy. Podľa zdroja ma ísť o skladací kúsok, založený na podobnom princípe ako ZTE Axon M, o ktorom sme písali tu. Hlavným dôkazom sú patenty, ktoré boli spoločnosti Microsoft udelené. No ako to vo väčšine prípadov býva, to, že si niekto nechá niečo patentovať, ešte nemusí vôbec nič znamenať.

Nenechaj si ujsť!
ZTE Axon M má dva displeje a mení spôsob, akým sme používali smartfóny

Podľa týchto patentov by malo ísť o smartfón, z ktorého sa po rozložení stane zariadenie veľkosti tabletu. Zároveň vidíš rôzne usporiadania kamery a jej riešenie v prípade, že je zariadenie zložené. Čo sa týka operačného systému, Microsoft by aj v tomto prípade mal siahnuť po svojom vlastnom Windowse 10 určenom pre mobilné zariadenia, zvaný tiež Andromeda. Nakoľko Andromeda podporuje procesory ARM, na takomto ‚‚tabletofóne’’ by nebol problém spustiť aplikácie, ktoré sú určené pre počítače.

V neposlednom rade fanúšik Windowsu s prezývkou WalkingCat objavil odkazy na neznámu aplikáciu Journal, v ktorej sa spomína ľavá a pravá strana. To by mohla byť práve ľavá a pravá strana obrazovky skladacieho Surface Phone. Ak by sa Microsoft predsa len rozhodol vydať takýto smartfón, mal by si oň záujem?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom