Spoločnosť HDM Global, ktorá reinkarnovala značku Nokia včera predstavila 5 nových telefónov, medzi nimi aj špičkový model Nokia 8 Sirocco a model vyššej strednej triedy Nokia 7 Plus.

Nokia 8 Sirocco

Dovčera najvybavenejší model Nokia 8 má svojho nástupcu v podobe edície Sirocco, ktorá dostala kompletný redizajn a hardvérové vylepšenia. Výrobca tvrdí, že nový model je skonštruovaný z jedného kusu nehrdzavejúcej ocele, čo má prispieť k integrite telefónu. Ponúka aj stupeň odolnosti IP67, čo znamená úplnú odolnosť voči prachu a vodeodolnosť do hĺbky jedného metra po dobu 30-tich minút.

Obrazovka alá Samsung Galaxy Note

Atraktívny vzhľad novinky poteší každého záujemcu o displej so zahnutými okrajmi po stranách. Obrazovka sa pýši technológiou pOLED a je veľká 5,5 palca s jemným 2K rozlíšením a jej hornú vrstvu tvorí ochranné sklo Gorilla Glass 5 3D.

Hardvérová výbava nesklame

Hardvérová výbava zahŕňa procesor Snapdragon 835, ktorému sekunduje operačná pamäť o veľkosti 6 GB RAM. Vnútorné úložisko poskytne úctyhodnú veľkosť 128 GB avšak bez možnosti rozšírenia prostredníctvom micro-SD karty. Kapacita batérie je 3260 mAh s podporou rýchleho nabíjania cez USB-C konektor a prvýkrát sa dočkáme aj možnosti bezdrôtového nabíjania v štandarde Qi.

Duálny fotoaparát s optikou Zeiss a žiadaným Pro módom

Na zadnej strane sa nachádza duálny fotoaparát so Zeiss optikou, ktorý obsahuje hlavný 12 megapixelový širokouhlý snímač párovaný s 13 megapixelovým snímačom schopným 2 násobného optického priblíženia. Predný fotoaparát má rozlíšenie 5 megapixelov, ktorý podľa výrobcu exceluje v zlých svetelných podmienkach. Softvér kamery bol prerobený a obsahuje manuálny Pro mód, ktorý už užívatelia dlhšie požadovali. Ak niekto používal Lumia telefóny, tento mód mu bude povedomý, keďže využíva rovnaké používateľské rozhranie.

Dostupný v apríli, bez 3,5 jacku

Výbavu dopĺňa ešte napríklad podpora NFC, Bluetooth vo verzi 5.0 alebo GPS/A-GPS/Glonass. Čo naopak chýba, po vzore viacerých vlajkových lodí iných výrobcov sa ani tu nenachádza 3,5mm jack konektor. Nokia 8 Sirocco bude dostupná od začiatku apríla v single alebo dual SIM prevedení a jeho cena by mala začínať na 749 eurách bez dane.

Nokia 7 Plus

Ďalším predstaveným telefónom, tentoraz mieriacim do vyššej strednej triedy bol model Nokia 7 Plus s čistým Android Oreo One na palube, ktorý zabezpečí rýchle aktualizácie.

Displej s populárnym pomerom strán

Jeho LCD displej ponúkne rozlíšenie Full HD+ s populárnym pomerom strán 18:9 a veľkosťou 6 palcov. Ako bonus ponúkne špeciálne upravenú vrstvu, ktorá zabezpečí výbornú čitateľnosť aj pri ostrom slnku a nechýba ani odolné sklo Gorilla Glass.

Výbava vyššej strednej triedy

Srdcom telefónu je štvorjadrový procesor Snapdragon 660 taktovaný na 2,2 GHz a o grafické operácie sa postará čip Adreno 512. Dopĺňať ich bude 4 GB operačná pamäť a 64 GB úložisko, ktoré môžme rozšíriť pomocou micro-SD karty. Duálny fotoaparát so Zeiss optikou je umiestnený na zadnej strane telefónu a ponúkne 13 a 12 megapixelové snímače s možnosťou 2 násobného priblíženia. Predná kamera taktiež so optikou Zeiss ponúkne až 16 megapixelový snímač. Softvérová výbava kamery podporuje Pro mód, tak ako jeho vybavenejší súrodenec.

Výborná výdrž na jedno nabitie, dostupnosť v apríli

V zariadení nájdeme batériu s obrovskou kapacitou 3800 mAh, ktorá by mala zabezpečiť aspoň 2 dňovú výdrž na jedno nabitie. Použitý USB-C konektor podporuje aj rýchle nabíjanie. Ďalšiu výbavu zahŕňa čip NFC, Bluetooth vo verzi 5.0 alebo 3,5mm jack konektor. Nokia 7 Plus príde do predaja začiatkom apríla v dvoch farbách v single alebo dual SIM prevedení za cenu 399 eur bez dane.

Nenechaj si ujsť
Ďalšia legenda sa vracia: „Banánová“ Nokia 8110 dostala moderné technológie

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom