Microsoft pred pár dňami oznámil, že podpora pre Windows 10 Mobile z ich strany onedlho končí. Po ukončení podpory už nebude Microsoft vydávať žiadne bezpečnostné aktualizácie na tento operačný systém.

Samotný Microsoft tak zároveň na svojich stránkach odporúča prejsť používateľom zariadení s Windows 10 Mobile na platformu Android či iOS. Ukončenie podpory bude prebiehať v dvoch fázach. Ako prvé prestanú dostávať aktualizácie zariadenia, ktoré bežia na verzii 1703, a to od 12. júla 2019. Od 10. decembra 2019 stratia podporu zariadenia, ktorých systém je vo verzii 1709.

Aj keď spoločnosť odporúča po skončení podpory prejsť na inú platformu, tak zároveň dala svojim používateľom prísľub, že niektoré služby, ako napríklad nahrávanie fotografií na cloud či obnovenie zariadenia zo zálohy, budú fungovať ešte ďalších 12 mesiacov od ukončenia podpory.

Tento krok zo strany Microsoftu sa dal očakávať, Windows Mobile všeobecne nepatril k veľmi používaným systémom, aj keď si zopár fanúšikov našiel. Microsoft sa teraz chce naplno venovať vývoju služieb a aplikácií práve na systémy Android a iOS, na ktorých beží drvivá väčšina smartfónov. Patríš aj ty k majiteľom zariadenia s Windows 10 Mobile? Ak áno, určite nám napíš, ako túto správu vnímaš ty.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom