Microsoft sa neustále snaží vylepšovať svoje operačné systémy novými funkciami, no tie odteraz nebudú dostávať používatelia predchodcu Windowsu 10. Spoločnosť ukončila technickú podporu pre Windows 8.1 a ďalšie aktualizácie budú prinášať už len bezpečnostné záplaty. Omnoho horší osud však o pár rokov čaká populárnu „sedmičku“. 

Softvérový gigant z Redmontu sa rozhodol, že svoje plány zameria najmä na Windows 10 a nové funkcie sa tak do staršej verzie 8.1 už nedostanú. Táto zmena platí od 9. januára tohto roku, kedy sa Windows 8.1 dostal do fázy „rozšírenej podpory“.

Koniec novým funkciám

Microsoft doň už neprinesie žiadne nové funkcie, no na bezpečnosť systému nezanevrie. Aktualizácie budú majiteľom počítačov s týmto systémom sprístupnené aj naďalej, no budú obsahovať už len opravené bezpečnostné chyby. Mnohí používatelia ale pred pár rokmi svoje počítače inovovali na Windows 10, ktorého sa podobný problém tak skoro nedotkne. Rovnakým spôsobom spoločnosť už pred 2 rokmi odstavila aj stále používaný Windows 7, ktorý však o ďalšie 2 roky stratí už aj rozšírenú podporu zo strany Microsoftu.

Nenechaj si ujsť
Oprava pre počítače s Intelom prichádza. Windows 10 dostal významnú aktualizáciu

Treba podotknúť, že 7-čka sa od svojho vydania stala nesmierne obľúbeným systémom. Doteraz ju využíva veľké množstvo počítačov, ktoré sa však môžu po ukončení rozšírenej podpory stať bezpečnostným rizikom. Microsoft by tak mal vymyslieť spôsob, akým „odstaviť“ starý Windows 7 a presvedčiť používateľov, že „desiatka“ je predsa len tá, ktorú by mali používať. Používaš stále niektorú z týchto starších verzií Windowsu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom