Spoločnosť Microsoft testuje vo svojej emailovej aplikácii vo Windowse zobrazovanie reklám. Testovanie prebieha po celom svete a podľa vyjadrenia spoločnosti aplikácia nesleduje obsah správ, aby dokázala zacieliť reklamu priamo na konkrétneho používateľa.

Ak používaš v systéme Windows vstavanú aplikáciu na správu mailov, možno si v poslednej dobe zaregistroval, že sa na vrchnej strane začali objavovať reklamy, ktoré tam doteraz nemali čo robiť. Microsoft totiž testuje ich zobrazovanie a test prebieha po celom svete. Má ísť o experiment, ktorý sa môže, no nemusí pretaviť do ostrej prevádzky.

Odniekiaľ sa peniaze musia získať

K celému zobrazovaniu je už aj vytvorený plán, ktorý ti ich zobrazovanie zruší. Stačí mať predplatený Office 365, ktorého ročné predplatné stojí niečo málo pod 70 eur. Celé je to zrejme reakciou na rozhodnutie ohľadom operačného systému Windows 10. Ten bol pre všetkých používateľ istú dobu úplne zadarmo. No hlavne už nebude žiadna ďalšia verzia, ktorá by používateľa donútila k prechodu. Každé vylepšenie bude už len formou aktualizácie a pokiaľ sa Microsoft nerozhodne inak, tak Windows 10 tu s nami bude už navždy.

Podľa najnovších informácií je samotné zobrazovanie reklám v súčasnej dobe vypnuté. Správa od Microsoftu hovorí, že cieľom nebolo rozsiahle testovanie, ale len zozbieranie informácii od malého percenta používateľov. Prvé náznaky sa pritom objavili ešte v lete, keď niekoľkým používateľom sa tieto reklamy objavili v ich emailových klientoch.

Je teda veľmi pravdepodobné, že skôr či neskôr budú tieto reklamy bežnou súčasťou aplikácie a možno aj ďalších. Výpadok príjmov z predaja licencií na operačné systémy je určite značný, a tak je nutné zaistiť príjmy z iných zdrojov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú