Spoločnosť Microsoft sa rozhodla priniesť svoj prehliadač Edge aj používateľom starších Windowsov a taktiež Macov. Takto na záver roka tu teda máme silného kandidáta na najväčšiu zbytočnosť roka 2018.

Tento krok spoločnosti sa stáva nepochopiteľným z dvoch dôvodov. Za prvé, prečo sa snažia rozšíriť webový prehliadač, ktorý na Windows 10 nepoužíva takmer nikto? Druhým dôvodom je, že Microsoft už v súčasnosti pracuje na úplne novom webovom prehliadači založenom na engine Chromium. Preto je divné, že spoločnosť vynakladá úsilie šíriť „starý“ prehliadač. Ich vyjadrenie je však také, že ak má byť prehliadač úspešný a konkurencieschopný, musí byť dostupný na čo najvia zariadeniach a teda byť viacplatformový.

Sme teda zvedaví, či majitelia Macov budú húfne sťahovať Edge. Nový prehliadač založený na Chromium engine však už bude mať potenciál stať sa najlepším na trhu. Minimálne teda bude schopný konkurovať Chromu či Firefoxu. Novinka bude fungovať ako bežná Win32 aplikácia, ktorú si budeš môcť kedykoľvek nainštalovať či odinštalovať. Spoločnosť taktiež plánuje verziu pre macOS, tá však príde o čosi neskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom