Spoločnosť Microsoft poskytne niektorým používateľom podporu pre Windows 7 ďalší rok po jeho skončení úplne zadarmo. Pôjde však len o určité typy predplatného, informuje Techcrunch.

Za necelé 4 mesiace Microsoft oficiálne ukončí podporu pre  Windows 7 a nebude tak ponúkať ďalšie bezpečnostné aktualizácie. Od 14. januára 2020 budú počítače s obľúbenou verziou Windowsu viac vystavené nebezpečnému softvéru, čo by mohlo ohroziť niektoré firmy, ktoré Windows 7 stále používajú. Microsoft však na svojich zákazníkov myslí a po skončení podpory poskytne rozšírenie aktualizácií dokopy až na 3 roky.

Iba niektoré typy predplatného

V nenápadne publikovanom dokumente technologický gigant uvádza, že zákazníkom s najvyššou úrovňou predplatného Windows E5, Microsoft 365 E5 a Government E5 poskytne rozšírenie bezpečnostných aktualizácií na jeden rok zadarmo a následne bude účtovať 50 dolárov za druhý a 100 dolárov za tretí rok za každé zariadenie. Balíčky obsiahnuté v tejto ponuke majú spoločnosti, ktoré disponujú minimálne 500 samostatnými licenciami, čiže ide hlavne o väčšie firmy, píše Techradar.

Staršiu verziu má stále viac než tretina používateľov

Zaujímavé je, že podľa najnovších údajov až 37 % všetkých spotrebiteľských a firemných počítačov stále používa systém Windows 7, čo nie je ďaleko od 41 % zariadení s Windowsom 10. Microsoft už v minulosti uviedol, že po 14. januári budúceho roka podporu pre Windows 7 ukončí a rozšírené balíčky bude ponúkať ako poslednú možnosť s veľkou prirážkou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom