Pred pár dňami nám Microsoft ukázal svoje vylepšené hardvérové novinky v podobe tabletu Surface Pro 6 a notebooku Surface Laptop 2, ktoré prišli hneď s niekoľkými zmenami. Popritom nám tento gigant ale predstavil aj rozšírenie funkcionality, ktorá prepája jeho operačný systém s konkurenciou. Windows 10 bude môcť zobrazovať aplikácie z Androidu prostredníctvom zrkadlenia obrazovky, čím chce Microsoft tento systém viac prepojiť s počítačmi.

Zrkadlenie obrazovky nie je žiadnou prelomovou funkciou a stretnúť sme sa s ňou mohli už u mnohých smartfónov a zariadení. Doteraz sme mohli kopírovať obraz nášho telefónu do počítača prostredníctvom niekoľkých aplikácií tretích strán. K tomu spoľahlivo poslúžil titul Bluestacks, alebo Mobile Connect od spoločnosti Dell. Microsoft však ide ďalej a zrkadlenie obrazu sa stane natívnou funkciou softvéru „Váš telefón“, ktorým si môže používateľ prepojiť svoj počítač s Windows 10 a smartfón s Androidom.

Microsoft chce, aby si Windows 10 a Android rozumeli ešte viac

Keďže je Windows Phone už odstavený, Microsoft tak zrejme hľadal inú cestu ako spojiť svoj operačný systém a mobilnou konkurenciou. K tomu poslúži Microsoft Launcher pre smartfóny, ktorý do nich prináša služby a výhody softvéru spoločnosti, spolu s balíkom Office aplikácií. V tejto náhrade za klasické prostredie Android smartfónov spoločnosť dokonca prináša aj svoju funkciu „Časová os“ z Windows 10. Neznie to, akoby sa spoločnosť snažila vytvoriť ekvivalent pre neúspešný Windows Phone a prepojiť ho s počítačmi?

Nenechaj si ujsť
Microsoft opäť rozširuje funkcionalitu Windowsu 10 v spojení s Androidom. My sme ju vyskúšali

Čiastočne to môže byť pravdou, pretože tento gigant z Redmontu stále pracuje na lepšom prepojení počítačov so smartfónmi. V novom vylepšení však kladie dôraz na možnosti Androidu, ktorý tak bude môcť zrkadliť obrazovku do jeho systému, no až o nejaký čas. Nová októbrová aktualizácia totiž túto funkciu nepriniesla a tá sa podľa očakávaní v systéme objaví až od budúceho roka. Aplikácia „Váš telefón“ tak potom bude môcť jednoducho získať zoznam aplikácií v smartfóne, ktoré sa objavia v osobitnom „zrkadlovom“ okne systému.

Na oficiálne sprístupnenie funkcie si chvíľu počkáme

Týmto spôsobom môže Microsoft mnohým pomôcť aj k vyššej produktivite, keďže spojenie medzi jeho systémom a týmito zariadeniami bude ešte precíznejšie. Takéto možnosti by mnohí používatelia hľadali u konkurencie len ťažko, teda pokiaľ si nekúpia Chromebook od Googlu, alebo MacBook od Apple a vlastnia aj smartfóny týchto výrobcov. Microsoft tak opäť raz prinesie užitočnú funkciu, ktorú ocenia aj majitelia iPhonov, no väčšiu radosť z vylepšení si užijú fanúšikovia Androidu. Presný dátum oficiálneho príchodu tejto novinky zatiaľ nie je známy, a tak neostáva nič iné, len čakať, kým sa spoločnosť rozhodne vypustiť novú aktualizáciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom