banner-galaxy-a3-a5Umelá inteligencia je v dnešnej dobe často ospevovanou inováciou, ktorá pomáha ľuďom zlepšovať a uľahčovať každodenný život. Každý väčší výrobca sa snaží túto skvelú inováciu neustále vylepšovať a výnimkou nie je ani Microsoft. Softvérový gigant odkúpil Maluubu, startup z Toronta, ktorý sa zameriava na učenie a spracovanie reči. 

Umelá inteligencia ako taká prešla v posledných rokoch výraznými zmenami a v dnešnej dobe sa okolo nej točia veľké sumy peňazí. Odkúpením Maluuby dosiahol Microsoft veľký pokrok, ktorý mu pomôže ďalej rozvíjať rozoznávanie a učenie jazyka v systéme umelej inteligencie. Maluuba ešte v minulom roku vedela čítať a rozoznávať text takmer s ľudskými schopnosťami, čím dosiahla fantastické výsledky a prevýšila umelú inteligenciu od Googlu alebo Facebooku.

cortana-windows-10-reminders-2zdroj fotografie: Windows Central

Spolu s novou umelou inteligenciou získal Microsoft aj nového poradcu. Yoshua Bengio je pre softvérového velikána skutočným prínosom, nakoľko v odbore umelej inteligencie je skúseným pracovníkom. Získaný systém umelej inteligencie môže americká spoločnosť zahrnúť do svojho aktuálneho asistenta, do Cortany, vďaka čomu ju neporovnateľne zdokonalí.

windows-10-cortana-weather-1500x1000
zdroj fotografie: Digital Trends

TIP: Tech News: Microsoft sa čoskoro môže stať prvou spoločnosťou s trhovou hodnotou 1 bilión dolárov

Predstava, že systém bude vedieť rozoznávať, aké e-maily prijímať a určovať ich prioritu je skutočne sľubná, no Microsoft chce zájsť ešte ďalej. S pomocou Maluuby tak môžu byť každodenné problémy oveľa menšími a miesto zdĺhavého hľadania zákonov, prehľadávania dokumentov a ďalších úkonov, bude môcť používateľ automaticky komunikovať s inteligentným asistentom, ktorý bude okamžite na jeho požiadavky reagovať.

Nový systém má odpovedať na každú položenú otázku vďaka lepšiemu rozoznávaniu obsahu dokumentov a e-mailov, miesto toho, aby v nich len vyhľadával kľúčové slová. Aj takéto perfektné využitie môže mať nová Maluuba, ktorá je skutočne pokrokovým systémom a Microsoft jeho veľký potenciál určite veľmi dobre využije.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP