banner-redmi-4aOd svojich začiatkov prináša Microsoft zákazníkom vždy niečo unikátne a neustále pracuje na veľkých inováciách, ktorými chce zmeniť svet. Vďaka svojmu prístupu patrí k jedným z najhodnotnejších spoločností na svete a čoskoro môže obsadiť prvú priečku s hodnotou viac ako bilión dolárov.

Vo februári minulého roku prekvapil svojou trhovou hodnotou kalifornský Apple, ktorého hodnota stúpla na neuveriteľných 680 miliárd eur. To mu vynieslo prvenstvo medzi ostatnými spoločnosťami, no neskôr jeho hodnota klesla na aktuálnych 590 miliárd eur. Aj keď je Apple momentálne najhodnotnejšou spoločnosťou na svete, čoskoro by ho mohol predbehnúť Microsoft. Ten aktuálne zastupuje tretiu priečku s hodnotou 470 miliárd eur, no podľa analytika Michaela Markowskeho bude práve softvérový gigant prvou spoločnosťou, ktorej hodnota prekoná ohromných 1 bilión dolárov.

microsoft-a-linkedin-fotozdroj fotografie: Litmus

TIP: Súboj medzi Macom a Windowsom skončil. Ku koncu sa chýli aj vojna medzi iPhonmi a Androidmi

Microsoft má lepšie šance predbehnúť všetkých ostatných, k čomu mu pomáha aj sociálna sieť LinkedIn. Taktiež dokáže viac šetriť, pretože jeden sledovateľ na tejto sociálnej sieti ho stojí iba 57 €, čo je oveľa nižšia suma v porovnaní s Facebookom, ktorý priemerne platí až 208 €. Podľa analytika bude do roku 2020 Linkedin používať až 700 miliónov používateľov, čím sa ešte výraznejšie zvýši jeho hodnota. K dosiahnutiu hodnoty jedného bilióna eur chýba Microsoftu ešte poriadny kúsok, no ak sa bude snažiť, nič nie je nemožné. Nepredpokladá sa, že by mu Apple dokázal cestu sťažiť. Za oveľa väčšieho súpera sa považuje Alphabet.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP