Microsoft momentálne zažíva skvelé obdobie. Gigant z Redmondu má za sebou vydarenú prezentáciu najväčšej hernej prezentácie E3, kde si pozornosť predovšetkým fotorealistickým pokračovaním Forza Horizon i skvele vyzerajúcim sci-fi Starfield či pokračovaním legendárneho Stalkera.

Všetky herné novinky budú navyše v deň vydania sprístupnené aj predplatiteľom služby Xbox Game Pass, ktorá v súčasnosti ďaleko presahuje konkurenciu a s veľkým náskokom dominuje aktuálnym herným službám na trhu.

Zvýšený dôraz na menšiny

Game Pass a tvorba hier však nie sú jedinými oblasťami, kde chce Microsoft pridať a vedúci vydavateľstva Xboxu, Peter Wyse, v rozhovore pre Polygon naznačil, že spoločnosť v najbližších rokoch bude do svojich hier i štruktúr výrazne integrovať aj témy menšín a znevýhodnených skupín.

Očakávať podľa Wysea môžeme omnoho viac hier ako napríklad Tell Me Why, v ktorej jednu z ústredných postáv zastáva dospievajúci transgender chlapec so zmenenou rodovou identitou. Pre Microsoft išlo o vôbec prvú takúto postavu, aj preto herná spoločnosť pri vývoji úzko spolupracovala s rôznymi organizáciami zameranými na problematiku.

Dontnod

Na túto hru sme extrémne hrdí. Jasne reprezentuje náš postoj voči zastúpeniu LGBTQIA+ a zvyšuje  povedomia o duševnom zdraví„, povedal Wyse v rozhovore.  Zároveň dodal, že Microsoft chce vynaložiť omnoho väčšie úsilie pri nadväzovaní spolupráce s hernými vývojármi zameriavajúcimi sa na menšiny.

Solidaritou k splneniu cieľov

Ultimátnym cieľom Microsoftu podľa Wysea je získať tri miliardy hráčov po celom svete a dôraz na diverzitu označuje ako jeden z efektívnych nástrojov, ako sa k tejto méte priblížiť. Ako vysvetľuje, väčšia diverzita v konečnom dôsledku znamená širšiu skupinu ľudí, ktorú hry dokážu osloviť.

Technologický gigant sa okrem zvýšenej podpory menšín vo svojich budúcich hrách rovnako zaviazal zdvojnásobiť počet čiernych a afroamerických zamestnancov vo svojich radoch do roku 2025. Momentálne je tento plán splnený na 64 % a Microsoft mal nadviazať viaceré dialógy s menšinovými komunitami i černošskými technologickými spoločnosťami.

Microsoft

Okrem dôrazu na diverzitu a podporu menšín spoločnosť aktuálne masívne investuje aj do cloudu a mobilného hrania, rovnako ako do rozšírenia svojich hardvérových možností. Jednou z najväčších výziev aktuálne je predstaviť plynulé cloudové hranie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom