Apple a Microsoft patria medzi večných rivalov, ktorí medzi sebou neustále súperia. Každý z nich vie zákazníkovi poskytnúť skvelé produkty či služby. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V podstate už od počiatkov, kedy každá z týchto spoločností predstavila svoj vlastný operačný systém, sa fanúšikovia rozdelili na dva tábory. Každá z týchto dvoch skupín však mala svoju pravdu a boli presvedčení, že práve ich milovaný výrobca je tým najlepším. Časom si ale našli vlastné cesty, ako presadiť svoje produkty. Apple sa už dlhé roky spolieha na prémiový hardvér a dokázal si vytvoriť pevnú základňu stálych fanúšikov vďaka svojej politike.

zdroj fotografie: Microsoft News Center

Microsoft na to išiel odlišne a počítače s operačným systémom Windows využil na vybudovanie svojej reputácie. Dokázal ich rozšíriť medzi širokú verejnosť, od hráčov, až po kancelárie v mnohých firmách. Celá situácia medzi oboma spoločnosťami sa postupne upokojila a tento „súboj“ sa časom presunul skôr do segmentu smartfónov. Po dlhej dobe stability však nastáva výrazná zmena.

zdroj fotografie: Dgtle

Nenechaj si ujsť
Desktopové počítače sú konečne cool!

Bývalí fanúšikovia Apple sa začali obracať na Microsoft a jeho operačný systém Windows. Dôvodom sú nové zariadenia z ponuky spoločnosti Billa Gatesa. Jedná sa najmä o nový Surface Studio, hybridný notebook Eva V a zopár ďalších zariadení, ktoré dokázali upútať pozornosť nielen fanúšikov Apple. Pre Microsoft tak nastáva akési obdobie znovuzrodenia, nakoľko mnohí verní fanúšikovia Apple nadobúdajú pocit, že ich obľúbený výrobca nedbá na svoj operačný systém MacOS. Je však pravdou, že za posledné mesiace urobil Microsoft pod vedením CEO Satya Nadella veľký pokrok.

zdroj fotografie: DGtle
Už nejaký ten čas je medzi nami operačný systém Windows 10, ktorý je jedným z najlepších vylepšení od Microsoftu za posledné roky. Zahŕňa v sebe takmer všetko, čo si používateľ pýta. Pri jeho vývoji kládla spoločnosť dôraz na jednoduchosť a univerzálnosť, no nezabudlo sa ani na podporu dotykových obrazoviek či tradičných počítačových zostáv. Výrobca taktiež sľubuje, že tento operačný systém bude dostávať stále lepšie inovácie a nové funkcie. Vďaka tomuto prístupu sa tak popularita môže ešte markantnejšie znásobiť.

zdroj fotografie: Slash Gear

Nenechaj si ujsť
7 schopností, ktorými by mal disponovať každý, kto sa zaujíma o zamestnanie v Google, Apple či Microsofte

Apple sa však od zmýšľania Microsoftu chce odlíšiť. Namiesto zariadenia s operačným systémom MacOS a dotykovou obrazovkou sa fanúšikovia dočkali iba predstavenia nového iPadu. Ten mal byť akousi náhradou pre notebook. Cenou útechy pre nadšencov dotykových displejov je nový MacBook Pro, ktorý priniesol inovatívny OLED Touch Bar. Ohlasy boli ale veľmi nerozhodné. Gigant tak svojou novou politikou v segmente notebookov nahneval hneď niekoľko fanúšikov.

zdroj fotografie: idg

Nový MacBook Pro sa totiž zameriava skôr na elegantnú, štíhlu konštrukciu a výdrž batérie na úkor absencie dostatočnej výpočtovej sily či niektorých kľúčových portov. Tie používateľom rozhodne chýbajú. Je teda otázne či spoločnosť z Cupertina spravila v tomto smere správne rozhodnutie, no prechod jej fanúšikov ku konkurencii už zrejme niečo naznačuje. Zatiaľ to neznamená, že je Apple odsúdený k zániku, no Microsoft túto situáciu veľmi šikovne dokáže využiť vo svoj prospech.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
40%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
0%
Mám to
20%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
20%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]