Sociálne siete a komunikačné aplikácie sa postupom rokov menili. Vývojári hľadali stále nové cesty ako zvýšiť interakciu ľudí v aplikáciách, no mnohokrát zároveň odhaľovali ich súkromie. O tom by svoje vedel rozprávať aj Facebook. Práve táto najväčšia sociálna sieť však pripravuje pre svoj Messenger ďalšie zmeny. Do Messengera sa Facebook snaží dostať automatický status, ktorý by o používateľovi pomocou emoji prezradil, čo práve robí, hoci aplikáciu nevyužíva. Téme sa venoval portál TechCrunch.

Podobnú funkciu je možné využiť v Threads pre Instagram, kde môže používateľ zdieľať s vybraným okruhom blízkych priateľov svoj status a čo práve robí. Vyjadrenie takéhoto statusu prebieha pomocou emoji. Podobnú funkciu chce teraz Facebook dostať aj do Messengera, čo odhalila Jane Manchun Wong v nevydanej verzii aplikácie pre Android.

Facebook pracuje na veľkej novinke pre Messenger

Takáto funkcia by pritom využívala akcelerometer, status batérie a lokalizačné služby, aby vyhodnotila, čo práve konkrétny používateľ robí, hoci v danej chvíli nepoužíva Messenger. Zdieľanie automatického statusu by malo byť pritom vyhradené pre blízkych priateľov, ktorých si používateľ pridá do svojho zoznamu.

Tí budú môcť vďaka tejto funkcii vidieť znázornením pomocou emotikona, či sa používateľ venuje športu, je v pohybe, ale tiež aj to, ak má vybitú batériu alebo nabíja svoj smartfón.

Aplikácia by pritom nezdieľala konkrétnu lokalitu, ale miesto toho by týmto spôsobom ukazovala polohu ľudí napríklad na letisku alebo v iných lokalitách, informuje TechTimes. Malé emoji by sa zobrazovalo pri profilovej fotke používateľov.

Zatiaľ však nie je známe, kedy by Facebook túto funkciu priniesol oficiálne pre všetkých, ktorí používajú Messenger. Ak by sa tak stalo, funkcia by bola dostupná pre vyše 1 miliardu ľudí, ktorí by so svojimi priateľmi mohli zdieľať viac súkromia.

Funkcia automatického statusu v Threads pre Instagram. Zdroj: Instagram

Nenechaj si ujsť
Facebook má nové pravidlá pre Messenger. Obmedzí posielanie správ

Nie každý by teda videl, čomu sa používateľ v danej chvíli venuje. Týmto spôsobom však môže Facebook zvýšiť interakciu medzi blízkymi ľuďmi, ktorí budú vďaka automatickému statusu vidieť, či môžu svojho priateľa zavolať von, pokiaľ nič nerobí.

S vylepšením statusov pritom najväčšia sociálna sieť experimentuje už od roku 2018 a nebola jedinou, ktorá chcela takýto nápad pretaviť do reality.

Automatický status môže zmeniť interakcie medzi priateľmi

Doteraz sa ale takáto možnosť v mnohých aplikáciách príliš neujala. Zároveň môže niekoho odrádzať odhalenie statusu o batérii smartfónu. Riaditeľ produktového manažmentu pre Instagram však pre TechCrunch prezradil, že takýto automatický statu príde vhod napríklad vo chvíli, ak sa priatelia snažia s používateľom spojiť, no jeho batéria v smartfóne je vybitá alebo smartfón nabíja.

Funkcia sa ale ešte nedostala ani do verejnej bety a je vyvíjaná interne v rámci Facebooku, informoval manažér komunikácie spoločnosti na Twitteri.

Pokiaľ sa však dostane do aplikácie pre všetkých, môže zmeniť spôsob interakcií medzi priateľmi, ktorí tak vďaka automatickému statusu budú vedieť, či máš na nich čas.

Funkcia by pritom nemala byť automatická a fungovala by len pre vybraný okruh priateľov. Každý používateľ by si tak zrejme mal zvoliť, či bude takýto automatický status využívať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom