Hlavným zdrojom príjmov Facebooku sú reklamy, ktoré môžeme nájsť na každom kroku v jeho hlavnej aplikácii, ale aj dcérskych sociálnych sieťach. Spoločnosť zobrazuje reklamy vo svojich aplikáciách už nejaký ten čas. Aktuálne ich však dostala do ďalšej aplikácie. S reklamami sa už môžu stretnúť Slováci aj v aplikácii Messenger, kde sa nachádzajú ako nenápadné „vsuvky“ medzi konverzáciami. Natrvalo sa vypnúť nedajú, môžeme ich len dočasne skryť.

Messenger si za posledné mesiace prešiel viacerými veľkými zmenami. Najväčšou však bolo jeho odľahčenie, kedy vývojári odstránili prebytočné funkcie a ponechali len to najdôležitejšie, čím sa zlepšilo jeho celkové fungovanie.

Najnovšou novinkou, ktorú Facebook avizoval na svojom webe, sú Obchody pre malé podniky. Tie tak môžu tovar predávať aj prostredníctvom jeho aplikácií, vrátane Messengera.

Reklamy neobišli ani Messenger, dorazili aj na Slovensko

Súčasťou biznisu Facebooku sú aj reklamy, ktorým sa nevyhneme v jeho hlavnej aplikácii, na Instagrame, no objavujú sa v novej forme už aj v Messengeri slovenských používateľov. S reklamami v tejto aplikácii to sociálna sieť skúša už nejaký rok. Ešte v 2017 boli reklamné príspevky v Messengeri obrovské a zaberali množstvo miesta. Konverzácie im museli ustúpiť. Takýto spôsob zobrazovania reklám však mohol mnohých rozhorčiť.

Screenshot / FonTech

Spoločnosť sa preto rozhodla ísť na to inak. Najnovšie zobrazuje reklamy v Messengeri ako nenápadnú „konverzáciu“ medzi ostatnými konverzáciami používateľov. Reklamy sú vyberané na základne preferencií a údajov o navštevovaných weboch, obchodoch a ďalších weboch. Na základe zhromažďovania týchto dát o každom používateľovi mu následne podsúva relevantné reklamy aj v Messengeri.

Po kliknutí na reklamu v aplikácii ju môže používateľ po otvorení dodatočných nastavení skryť. Ide však len o dočasné ukrytie reklamnej konverzácie v Messengeri a ďalšia sa objaví neskôr. Facebook sa ľuďom snaží zdôvodniť, prečo sa im zobrazujú reklamy, no napriek tomu môžu byť s takouto inzerciou používatelia nespokojní. Aktuálne sa s reklamami v Messengeri ešte nemusí na Slovensku stretnúť každý.

V našej redakcii sa reklamy zobrazujú iba v niektorých prípadoch a inokedy naopak po zobrazení na čas zmiznú. Jedno je však isté – reklamy zavítali aj do tejto aplikácie, kde sa po rokoch objavujú nenápadnejšie a chcú sa začleniť medzi ostatné konverzácie ľudí. Nie je jasné, či bude táto zmena trvalá, alebo Facebook len opäť skúša nové zmeny v inzerovaní a sleduje reakcie používateľov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP