Facebook si myslí, že vždy vie, čo presne ľudia chcú od svojho četu. Preto teraz pridáva do Messengera novú funkciu – nový druh emoji, ktorý ale bude mať za následok jedinú vec. Komunikačná platforma sa kvôli tomu stane ešte otravnejšou. O téme informuje Engadget.

Aby Facebook oslávil medzinárodný deň emoji (17. júla), ohlásil novinku už teraz. Prichádza s takzvanými Soundmoji, teda zvukovými emoji. Fungujú tak, že po odoslaní konkrétneho smajlíka bude príjemcovi poslaný aj krátky zvukový klip, ktorý s ním súvisí.

messenger emoji
Facebook

Základná knižnica Soundmoji bude obsahovať zvukové stopy základných emoji ako dramatické bubnovanie, potlesk alebo diabolský smiech.

Zároveň obsahuje aj klipy zo seriálov alebo filmov. Zatiaľ sú najviac prezentované Rýchlo a zbesilo 9 a seriály Brooklyn 99 či Bridgerton. Facebook sľubuje aj nahrávky od známych osobností, spevákov či hercov.

Po aktualizácii aplikácie a otvorení četu pri niektorých emoji objaví ikonka reproduktora, pričom v tomto prípade už ide o spomínaných Soundmoji. Aktualizácia by sa mala postupne dostať aj ku Slovákom cez obchody App Store a Google Play. V prípade nedostupnosti odporúčame manuálne si aplikáciu aktualizovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom