Facebook údajne testuje novú bezpečnostnú funkciu v svojej četovacej aplikácii Messenger, ktorá ti povolí ju uzamknúť po tom, ako ju opustíš. Kľúčom na jej odomknutie má byť rozpoznávanie tváre, informuje SlashGear.

Aplikáciu odomkneš rozpoznaním tváre

Vývojárka Jane Manchum Wong objavila v testovacej verzii aplikácie Messenger novú funkciu, ktorá umožňuje používateľom ju po opustení uzamknúť.

Kľúčom na jej odomknutie by údajne malo byť rozpoznávanie tváre, ktoré sa v aplikácii nachádza pod názvom Face ID. Nejde však o známu funkciu rozpoznávania tváre od Apple, pretože tento screenshot pochádza z Android verzie Messengeru.

Pochopiteľne ide ešte o nedokončenú fíčuru, ktorá sa v aplikácii v najbližšej dobe pravdepodobne neobjaví, avšak zaujímavý je aj jej popis. Ten totiž uvádza, že používateľom uložené tváre sa nebudú ukladať na servery Facebooku.

Aplikáciu je pomocou nej možné zamknúť ihneď po opustení alebo po uplynutí rôznych časových intervalov až do 1 hodiny.

Zobraziť celú galériu (1)
Face ID je systém rozpoznávania tváre od spoločnosti Apple / Zdroj: Apple

Či sa táto funkcia v aplikácii vôbec objaví, a akú technológiu rozpoznávania tváre bude používať zatiaľ nie je isté, ale rozhodne ide o zaujímavý nápad. Bez ohľadu na to, akú úroveň uzamknutia používaš, sa k tvojim četom v Messengeri môže ktokoľvek dostať v prípade, že má tvoj smartfón odomknutý.

Existujú síce rôzne možnosti uzamknutia jednotlivých aplikácií, aké ponúkajú napríklad niektoré nadstavby Androidu, ale bolo by príjemné vidieť niečo podobné aj priamo v Messengeri.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom