V dnešnej dobe sú čoraz častejšie využívané kuriérske služby pre doručovanie objednávok. Tento spôsob dopravy už čoskoro môžu nahradiť oveľa rýchlejšie drony. Pre ešte väčšiu efektivitu doručovania zásielok pomocou dronov pracuje automobilka Mercedes-Benz na inovatívej dodávke. Tá bude zároveň slúžiť aj ako základňa pre spomínané drony.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Mercedes-Benz má pomocou nového projektu v pláne zefektívniť doručovanie zásielok pomocou dronov. Prednedávnom predstavila automobilka svoj futuristický koncept dodávky Vision Van. S jej pomocou budú môcť drony efektívnejšie doručovať menšie balíky na krátku vzdialenosť. Strecha dodávky bude zároveň slúžiť ako základňa, na ktorej si budú môcť drony dopĺňať energiu batérie a zároveň z úložného priestoru dostávať ďalšie balíky na ďalšie doručenie.

zdroj fotografie: MarketWatch

Nenechaj si ujsť
SpaceX ukázal na videu, ako vyzerá v skutočnosti cestovanie v Hyperloope

Tento inovatívny spôsob doručovania balíkov pomôže kuriérom doručiť balík včas aj počas dopravnej špičky či na miesta, kde je pre dodávku zložitý prístup. Zatiaľ čo bude kuriér doručovať balík osobne, dva drony na streche môžu doručiť menšie balíky na vzdialenosť až niekoľkých kilometrov. Po splnení úlohy sa vrátia späť na základňu, kde sa celý proces opakovať. S futuristickou dodávkou Vision Van má Mercedez-Benz rozhodne veľké plány. Jej využitie bude ideálne v husto obývaných oblastiach, kde kuriérske služby využíva množstvo zákazníkov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]