Dopravná situácia v mnohých krajinách je v dnešnej dobe takmer na spadnutie a ulice sú preplnené automobilmi, autobusmi a ďalšími dopravnými prostriedkami. Riešenie tohto problému je tak veľmi naliehavé a aktuálne sa mu intenzívne venuje aj spoločnosť SpaceX pod vedením Elona Muska. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Elon Musk ešte koncom minulého roka prezradil svoj zámer ohľadom vyriešenia dopravnej situácie dneška. Podľa jeho tvrdení sú budúcnosťou dopravy nízkotlakové tunely Hyperloop. Informácie o tomto projekte si mohol prvýkrát počuť ešte v roku 2013, no postupom času sa začali veci hýbať. Hyperloop v princípe funguje na základe veľmi nízkeho tlaku v potrubí, ktorý znižuje odpor voči pohybujúcemu sa objektu. To umožňuje dosiahnuť za krátky čas veľkú maximálnu rýchlosť. Tento inovatívny spôsob dopravy je nielen omnoho rýchlejší ako preprava vlakom či autom, ale aj oveľa bezpečnejší.

zdroj fotografie: Digital Trends

Nenechaj si ujsť
Elon Musk dostal šialený nápad! Uvažuje nad vybudovaním podzemného systému dopravy

Skvelou správou však je, že teraz máš možnosť z „prvej ruky“ vidieť, ako nový Hyperloop bude reálne pracovať. Toto demonštračné video má byť akousi predlohou pre študentov, ktorí sa môžu zapojiť do súťaže Hyperloop Pod Competition.

Na videu je jasne vidieť, aké veľké zrýchlenie nízkotlakový tunel ponúka a následne záver videa ukazuje, ako rýchlo a bezproblémovo dokáže kapsula spomaliť až na nulovú rýchlosť. Potenciál tohto spôsobu dopravy je veľmi veľký a až čas ukáže, akým smerom sa celý projekt Hyperloop bude ďalej vyvíjať.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
15%
Páči sa mi to
78%
Chcem to
0%
Mám to
7%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]