banner-pro-6Flexibilnými (ohybnými) displejmi sa výrobcovia zaoberajú už roky, no v smartfónoch sa stále používajú klasické, poprípade len mierne zahnuté displeje. K revolučnej výrobe sa najnovšie pripája aj známy čínsky výrobca Meizu.

S myšlienkou ohybného displeja sa pohrávajú výrobcovia, ako Samsung, Xiaomi, LG, Lenovo či Oppo a po novom už aj Meizu. Odhaľuje to čínsky patent z 28. augusta. Na obrázku nižšie môžete vidieť niečo ako skladací displej pripomínajúci vyklápacie telefóny. S podobným patentom už prišiel aj Samsung, no rozdiel je v tom, že patent Samsungu obsahuje skladací telefón (displej je iba zvnútra), kým na patente od Meizu by sa mal nachádzať displej z vonkajších strán.

meizu-flexible-display2

meizu-flexible-display

TIP: Ohybný displej od Xiaomi na prvom reálnom videu vyzerá fantasticky

Najnovším prírastkom so zahnutým displejom bude už o osem dní Xiaomi Mi Note 2, ktorého displej by mala dodávať spoločnosť LG. Ten istý zdroj informácií tiež tvrdí, že so zahnutým displejom príde aj Vivo XPlay a Huawei Mate S2. V tomto prípade však nejde o zahnutie podobné patentom vyššie, ale o klasické zakrivené displeje známe zo Samsungu Galaxy S7 Edge .

Patent „ohybného“ displeja Samsungu

Patent „skladacieho“ displeja od Samsungu

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom