banner-redmi-note-4Najnovšie správy dokazujú, že Xiaomi pracuje na koncepte ohybného displeja. Mnohých takáto správa iste poteší, no iní sú zas trochu pesimistickí. Je pravdou, že ohybné displeje sú stále ešte len vo vývoji, no obsah videa, ktoré dnes uniklo, vyzerá naozaj úžasne. To dokazuje, že zábery sú reálne bez akýchkoľvek počítačových úprav.

Toto polminútové video ukazuje zariadenie od Xiaomi s MIUI 8 v rukách používateľa, ktorý predvádza jeho funkčnosť. Špekuluje sa, že tento displej by mohol byť použitý v novej vlajkovej lodi Xiaomi Mi Note 2. To, či tento displej bude v novinke reálne použitý, zatiaľ nemôžeme potvrdiť, no aj napriek tomu to znie ako naozaj skvelá vyhliadka do budúcnosti.

xiaomi-ohnuty-displej

displej-xiaomi-ohnuty

TIP: Xiaomi vstúpi do prémiového segmentu a model Mi Note 2 nebude vôbec lacný špás

Výhodou flexibilného displeja by bola odolnosť voči poškodeniam a prasklinám spôsobených pri ohnutí. Úplne celý princíp funkčnosti displeja je však stále nejasný. Ak by aj nebol tento displej použitý v Mi Note 2, sme si istí, že inovatívna politika Xiaomi nám čoskoro niečo skvelé predstaví. Pozrite si ako vyzerá revolučný ohnutý displej od Xiaomi v nasledujúcom videu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom