banner-pro-6Smartfóny spoločnosti Meizu majú veľmi dobré meno, no v poslednom čase veľa ľudí odlákavajú od ich kúpy MediaTek procesory. V nižšej a strednej triede sú ešte tieto procesory akceptovateľné, no pri vyššej triede a vlajkových lodiach by sme najradšej uvítali Exynos alebo Snapdragon.

Naposledy sme videli procesor od Samsungu použitý v Meizu pri slávnom modeli Pro 5. V najnovšej vlajkovej lodi Pro 6 už bol použitý MediaTek Helio X25, ktorý bol sklamaním. Už dlhší čas sa hovorí aj o príchode vylepšenej verzie s procesorom Exynos 8890. Pre tých, ktorí na takýto smartfón čakajú, bohužiaľ, máme zlé správy. Rozhovor s výkonným riaditeľom predaja a marketingu, Liom Nanom, prezradil, že výrobca zaznamenal problémy s čipsetom a kompatibilitou 4G sietí. Smartfónu s Exynosom 8890 sa teda tento rok nedočkáme a budúci rok by bolo použitie tohto procesora nelogickým riešením.

Meizu Pro 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

meizu-and-exinos-8890-576x1024

TIP: Meizu pripravuje trojicu nových smartfónov

Podľa informácií by malo Meizu do konca roka uviesť ešte jeden smartfón, ktorý však bude výbavou veľmi podobný Pro 6-ke a MX6-ke. Volať by sa mal Pro 6S a na prednej strane bude disponovať 5,2-palcovým FullHD Super AMOLED displejom. Pod kapotou nájdeme 4 GB pamäť RAM, 21 MPx fotoaparát s laserovým zaostrovaním a 32-bit / 192 kHz audio čip pre dokonalý zvuk. Očakávať môžeme aj kovové unibody telo, snímač odtlačkov prstov a USB Type-C port vo verzii 3.1. A teraz to najdôležitejšie – procesor. Ani tento smartfón nebude záchranou pre tých, čo túžia po Exynose a disponovať by mal MediaTekom Helio P20. V príprave je aj nová verzia nadstavby Flyme s najnovším Androidom 7.0 Nougat.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom