banner-pro-6
A je to tu opäť. Pomaly každý mesiac sa vynoria správy o novom pripravovanom smartfóne čínskej spoločnosti Meizu, ktorý by konečne mohol ponúknuť parametre pravého high-endu. Nové správy sa tak odhaľujú ešte tesne pred koncom septembra a informujú o nie jednom, ale hneď dvoch pripravovaných novinkách, z ktorých by minimálne jedna mohla ponúknuť slušnú porciu výkonu.

V prvom rade treba brať na povedomie fakt, že dvojica pripravovaných zariadení je ešte poriadne ďaleko od svojho oficiálneho predstavenia. Preto je pravdepodobné, že niektoré z dnes odhalených informácií môžu, no nemusia byť v konečnom dôsledku pravdivé. V kuloároch spoločnosti sa povráva, že smartfón Meizu Pro 6S, ktorý bude akýmsi priamym nástupcom Pro 6-ky, ponúkne procesor Helio P20 od spoločnosti MediaTek. Novinka by okrem toho mala disponovať rovnako veľkým 5,2-palcovým displejom s dosiaľ neznámym rozlíšením. Na druhú stranu všetkých, ktorí bažia po zariadení s väčšou uhlopriečkou poteší vskutku výkonnejšie Meizu Pro 6S Plus.

Meizu Pro 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

meizu-pro-6-design-leak-1

Správy o tomto phablete uvádzajú, že sa môžme tešiť na 5,7-palcovú uhlopriečku displeja, ktorý by navyše mohol byť po stranách zaoblený. Ďalej pod displejom sa bude skrývať výkonný procesor Samsung Exynos 8890. Ten by po dlhom čase symbolizoval akýsi návrat spoločnosti na výslnie tých najvýkonnejších zariadení sveta. Okrem toho sa objavili informácie o plánovanom redizajne, ktorým s veľkou pravdepodobnosťou prejdú obe pripravované novinky. Po novom tak majú byť plastové predely antén vďaka šikovnému konštrukčnému riešeniu z oboch smartfónov odstránené. Uvidíme, ako teda novinky budú vyzerať v reále, avšak treba uznať, že Meizu to s dizajnom skutočne vie.

m611a_3c

Aby toho nebolo málo, svetom začali kolovať informácie o ďalšom smartfóne, ktorý by sa však mal zaradiť do strednej až nižšej strednej triedy. Tento smartfón bude podľa všetkého vyrobený z plastových materiálov a jeho uhlopriečka sa bude pohybovať niekde v kompaktnej hladine. Dočkať by sme sa tak mali 4,7 alebo 5-palcového prístroja, ktorý bude pravdepodobne bežať na Yun OS. Kódové označenie tohto modelu je M611A a pred nedávnom stihol prejsť aj jednou z čínskych certifikácií, ktorá však toho veľa neodhalila. Tak či onak, na nové detailnejšie informácie si budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať, keďže sa oficiálne predstavenie odhaduje na koniec októbra, respektíve začiatok novembra.

TIP: Meizu Pro 6S je čoraz bližšie. Vybavené bude procesorom Exynos 8890

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom