Situácia okolo spoločnosti Meizu nie je vôbec priaznivá. O tomto mohykánovi spomedzi čínskych výrobcov smartfónov je počuť čoraz menej a keď sa už o ňom predsa len hovorí, tak väčšinou negatívne. Spoločnosť si však za nepriaznivú odozvu môže sama, nakoľko doslova pochováva potenciál svojich smartfónov.

Tie sú síce po dizajnovej stránke hotovou pastvou pre oči a viaceré z nich ponúkajú jedinečné riešenia, ktoré robia z týchto prístrojov originálne kúsky. Ani táto originalita však nestačí na to, aby si tento výrobca získal späť na svoju stranu všetkých zákazníkov. Tých totiž prestalo baviť neustále čakanie na poriadnu vlajkovú loď, ktorá by okrem top dizajnu a originality ponúkla konkurencieschopný výkon. Ako iste vieš, vo väčšine zariadení od tohto výrobcu sú implementované procesory od taiwanského MediaTeku.

zdroj fotografie: MediaTek

Na tom by síce nebolo nič zlé, no pravdou je, že aj ten najvýkonnejší čipset od tejto spoločnosti značne zaostáva za konkurenciou. Za všetko hovoria výsledky z benchmarkov, kde si tento čipset vedie rovnako ako rok a pol starý Snapdragon 820 od Qualcommu. Meizu teda vyrába skvelé smartfóny, no zásobuje ich procesormi s nedostatočným výkonom. Donedávna tento čínsky výrobca nemal inú možnosť, keďže boli vzťahy medzi ním a Qualcommom poriadne napäté. Americký gigant totiž kvôli patentovým sporom s touto spoločnosťou nechcel mať nič spoločné.

meizu pro 7zdroj fotografie: Meizu

Konečne poriadny procesor

Tieto spory však spoločnosti zopár mesiacov dozadu uzavreli a vzťahy sa navrátili naspäť do normálu. Meizu dokonca použilo v jednom zo svojich smartfónov čipset od Qualcommu a už už to začalo vyzerať, že sa dočkáme poriadnej vlajkovej lode. Tá ale neprišla a Meizu Pro 7 bol mnohými dopredu odsúdený na zánik len kvôli MediaTek procesoru. Teraz to ale vyzerá, že sa tento výrobca konečne spamätal, nakoľko sa začali internetom šíriť výsledky z benchmarku Geekbench, kde bola testovaná verzia tohto smartfónu obdarená 8-jadrovým procesorom Snapdragon 835.

zdroj fotografie: MyDrivers

Nenechaj si ujsť
Meizu Pro 7 a Pro 7 Plus prichádzajú s hardvérom, ktorého sa všetci obávali. Najnovšiu vlastnosť si však na nich zamiluješ

Tento variant tiež obsahuje masívnych 6 GB RAM pamäte, pričom získal naozaj pôsobivé skóre. V teste jedného jadra sa mu podarilo vyšplhať na 1969 bodov, zatiaľ čo v teste viacerých získal 6536 bodov. Stále však nie je isté kedy a či sa vôbec takejto verzie Meizu Pro 7-čky dočkáme. Niekdajší fanúšikovia tejto čínskej spoločnosti by ju však určite privítali s otvorenou náručou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Novinky