Okrem spoločnosti Xiaomi bol dnes veľký deň aj pre Meizu. Tých, ktorých novinky od Xiaomi veľmi nezaujali, možno zaujmú nové vlajkové lode od Meizu.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Volajú sa Meizu Pro 7 a Pro 7 Plus, pričom prišli prevažne s takou výbavou, aká sa od nich aj očakávala. Priprav sa teda na duálne displeje, duálne fotoaparáty a rýchle nabíjanie.

Lákajú na duálne displeje

meizu pro 7
zdroj fotografie: Meizu

Obe novinky vychádzajú z dizajnu svojich predchodcov, i keď na zadnej strane nastala výrazná zmena. Predná strana dostala do vienka displej, domovské tlačidlo mTouch, reproduktor pre hovory, fotoaparát a senzory. Na pravom boku získalo miesto tlačidlo pre zapnutie a ovládanie hlasitosti, na ľavom boku zas slot pre SIM karty. Horná hrana obsahuje iba mikrofón a spodná hlavný reproduktor, USB-C konektor, ďalší mikrofón a 3,5 mm jack. Najzaujímavejšie však vyzerá zadná strana, keďže tá okrem duálneho fotoaparátu a dvojtónového blesku nesie aj druhý displej. Ten má uhlopriečku 1,9-palca a široké použitie. Veľmi užitočný môže byť napríklad pri fotení selfie fotky zadným fotoaparátom, keďže poskytne náhľad v zadnom displeji. Okrem toho vie aj rýchlo zobrazovať čas, dátum, správy a iné upozornenia.

Prejdime teraz k primárnym displejom. Tie sa voči predchodcom špecifikáciami vôbec nezmenili. Pro 6-ka teda prichádza s 5.2-palcovým FullHD Super AMOLED panelom a Pro 7 Plus s väčším 5.7-palcovým Super AMOLED panelom s jemnejším QuadHD rozlíšením.

meizu pro 7
zdroj fotografie: Meizu

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi 5X prichádza s fotoaparátom z vlajkovej lode a cenou, ktorá sa len ťažko prekonáva
Krok späť po stránke výkonu?

Teraz prichádza asi najväčšie sklamanie z oboch telefónov. Kým minulý rok bolo Meizu Pro 6 vybavené procesorom od MediaTeku a Plus verzia dostala omnoho lepší Exynos, tento rok sa výrobca spoľahol výhradne len na MediaTeky. Základné Pro 7 sa bude predávať v dvoch verziách, pričom na výber bude z procesora Helio P25 a Helio X30. Rozdiel nastáva najmä v jadrách. Kým Helio P25 obsahuje štyri jadrá Cortex-A53 na frekvencii 2.6 GHz a ďalšie štyri jadrá taktované na 1.6 GHz, Helio X30 dostalo dve jadrá Cortex-A73 2.6 GHz, štyri jadrá Cortex-A53 2.2 GHz a posledné štyri jadrá Cortex-A35 1,9 GHz. Procesory sa líšia aj grafickými akcelerátormi, pričom v Helio P25 pracuje ARM Mali-T880 a v Helio X30 zas IMG PowerVR 7XTP. Pamäť RAM má pritom v oboch prípadoch 4 GB.

Verzia Pro 7 Plus sa ale bude predávať iba v jedinej verzii, a to pochopiteľne s procesorom Helio X30. Zvýšila sa tiež pamäť RAM, ktorá poskytuje úctyhodných 6 GB. Pomaly sa presúvame k úložiskám. V tomto prípade je už situácia o niečo prehľadnejšia, keďže používatelia si pri oboch smartfónoch môžu vybrať zo 64 GB alebo 128 GB kapacity. Ide pritom o najrýchlejšie pamäte UFS 2.1. Veľkosti batérií sa však voči minuloročným modelom veľmi nezmenili a Pro 7-čka tak ponúka 3000 mAh a Pro 7 Plus 3500 mAh akumulátor. Technológie rýchleho nabíjanie však Meizu rozlišuje a zbytočne tak komplikuje špecifikácie. Základné Pro 7 disponuje technológiou mCharge 3.0 a lepšie Pro 7 Plus novšou mCharge 4.0. Bol takýto rozdiel naozaj potrebný?

Duálne fotoaparáty a konektivita

meizu pro 7zdroj fotografie: Meizu

V oblasti sekundárneho displeja na zadnej strane nájdeme aj duálny fotoaparát. Ten tvoria dva 12 MPx snímače s clonou f/2.0, PDAF zaostrovaním a režimom portrétu, ktorý má na starosti vytváranie umeleckých fotografií s bokeh efektom. V horších svetelných podmienkach mu pomáha dvojtónový LED blesk. Predný fotoaparát potom prekvapí 16 MPx rozlíšením, clonou f/2.0 a režimami skrášlenia.

meizu pro 7
zdroj fotografie: Meizu

Wi-Fi pripojenie je vybavené štandardmi 802.11a/b/g/n/ac (v prípade procesora Helio P25 chýba ac) a oboma pásmami 2.4 GHz & 5 GHz. Bluetooth sa tu nachádza vo verzii 4.2 a slot dokáže uložiť dve nanoSIM karty. Meizu na svojej stránke uvádza 4G TD-LTE a FDD-LTE pripojenie, no konrétne frekvencie neuvádza. S najväčšou pravdepodobnosťou ale budú podporované iba tri základné – 1800 / 2100 / 2600 MHz. Bonusom od Meizu je inteligentný Hi-Fi čip Cirrus Logic CS43130 pre kvalitnejší zvuk.

meizu pro 7
zdroj fotografie: Meizu

Majú s takýmito cenami vôbec šancu?

Po prečítaní pomerne komplikovanej výbavy si môžeš konečne vydýchnuť a už sa ideme pozrieť iba na ceny a dostupnosť. Avšak keďže aj táto oblasť je komplikovaná, tak ceny si môžeš pozrieť v prehľade nižšie. Predaj v Číne štartuje už 5. augusta. Čo myslíš, budú mať novinky od Meizu s danou výbavou a neskutočne prestrelenými cenami vôbec šancu zaujať trh?

Meizu Pro 7:

Helio P25 & 64 GB ROM:        366 €

Farebné prevedenia:  čierne, zlaté, červené

Helio X30 & 128 GB ROM:      430 €

Farebné prevedenia:  čierne, zlaté, červené & čierny brúsený kov

Meizu Pro 7 Plus:

64 GB:       456 €

Farebné prevedenia: čierne + zlaté a strieborné v brúsenom kove

128 GB:      520 €

Farebné prevedenia: čierny brúsený kov